Home-p1-970×90

Извъртяха по английски тертип дербито в пиринската бундеслига между Митиново и Първомай

Равенство по английски тертип 3:3 на гости на „Светкавица“ /Митиново/ остави „Огражден-Първомай 1955“ на върха в класирането на „Струма 2“. Десислав Трайков откри рано за домакините, до паузата съперникът обърна нещата с голове на Кристиан Стоилов и Славчо Илиев. След почивката Д. Трайков уцели гредата от дузпа, ала съотборниците му Кирил Станоев-Батистута и Георги Кокалков сътвориха втория обрат в мача за 3:2, въпреки че мълниите останаха с човек по-малко след изгонването на вратаря Ил. Станоев. Непрестанните атаки на гостите дадоха плод в 82-та мин., когато Кр.Стоилов изравни. Пестелива домашна победа с 2:1 над „Вихър“ /Кавракирово/ изстреля новака в групата „Струма“ /Марикостиново/ на втората позиция. Кметът на с. Марино поле Стефан Дюлгеров, който бележи в почти всеки мач, даде преднина на домакините в 35-та мин., Методи Киричков удвои в 74-та с прехвърлящ удар от около 40 метра, а Георги Ангушев вкара с глава 7 минути преди края.

Зрелищно дерби, завършило 2:2, изиграха шампионите в последните два сезона „Подгорец“ /Коларово/ и „Калабак“ от съседното Самуилово. Янислав Власов откри за „Калабак“, до почивката капитанът на домакините Илиян Златков изравни от дузпа. Стоян Гогушев направи 2:1, а Илиян Златков пропусна втората дузпа за „Подгорец“, отсъдена за нарушение срещу Методи Стоименов-Геелс. Точките в най-посетения мач от кръга раздели Илия Илиев с попадение преди края.

Зрелищното 4:4 между „Граничар“ /Кулата/ и „Локомотив“ /Ген. Тодоров/ премина през 4:0 до почивката с голове на Борислав Башлиев/2/, Мартин Владимиров и Димитър Панчев. След нея актива на железничарите оформиха Мартин Стоев /3/ и Румен Георгиев. Събудилият се „Беласица 08“ записа втора поредна победа със 7:1, този път срещу абсолютния аутсайдер „Стрела“ /Петрич/. Николай Николов вкара 4, Илия Ризов добави 3 за разгрома, автор на попадението за условния домакин стана Сергей Димитров. В комшийския сблъсък на дъното „Ураган“ /Михнево/ и „Огражденец“ /Кърналово/ завършиха 1:1. Пламен Корчев откри за гостите в 14-та мин., а Ангел Ласков изравни след още толкова време игра.