Home-p1-970×90

Гимнастиците на „Пирин Благоевград 2011“ с 55 медала в Пловдив

Състезателите на „Пирин Благоевград 2011“ спечелиха 55 медала от второто издание на турнира по спортна гимнастика „Седемте тепета“ в Пловдив. Наред с доброто им представяне, за внушителния брой допринесе и фактът, че при по-малките отличия получават всичките 8 финалисти на даден уред. При най-малките, І категория /до 7 г./, Петър Стойчев е първи на висилка и кон с гривни, и трети на халки и успоредка. Наско Миков /ІІ кат., 8 г./ триумфира в многобоя и на халки, а Викторио Дулев – на кон, където Любомир Бакалов е трети. Боби Станчев /ІІІ кат., до 10 г./ е втори в многобоя след 2-ри места на земя, кон и успоредка, номер 1 в многобоя е и Алихан Ташинов /ІV кат., до 12 г./, който грабна победата на кон, зае второ място на халки и финишира трети на успоредка. Ивана Иванова /І кат./ е втора на земя, първа на същия уред е Александра Янева /ІІІ кат./, а Йоана Стоименова /ІІІ кат./ е първа в многобоя, на греда и прескок, и втора на земя. Пиринци взеха още 33 медала за позициите от 4-а до 8-а. В отборното класиране момчетата са втори, а момичетата – четвърти. Клубният шеф и наставник на „Пирин Благоевград 2011“ Александър Марков бе съдия на кон с гривни в Пловдив, а съпругата му Катерина Маркова реферираше на земна гимнастика. В тяхно отсъствие извеждащи треньори на пиринци бяха Светослав Христов и националът Димитър Димитров.