Home-p1-728×90

17-годишният плеймейкър на „Марек“ К. Нечев легна болен на рождения си ден

Младият разпределител на „Марек“ Константин Нечев легна болен навръх 17-ия си рожден ден и пропусна победата на своите срещу „Арда“ с 3:1 /25:18, 22:25, 32:30, 25:21/, която неговите съотборници му подариха за празника. Сменникът на невралгичния пост Светослав Станков се отчете с 4 т. от блокади. Друг от младоците на дупничани – Преслав Йорданов, замени контузения капитан Борислав Апостолов. С 38.5 градуса температура игра Венцислав Трифонов, записал 12 т. Угандиецът Окелло Дауди също стисна зъби и излезе на полето с настинка, но това не му попречи да забие 19 т. С точка повече топреализатор на мача стана Станислав Величков, който записа 72 процента ефективност в атака.

Драмата в срещата се разигра в третата част, когато домакините дръпнаха с 21:15 и 23:19, но хората на Найден Найденов проявиха характер и затвориха гейма в своя полза. В четвъртата част съперникът навакса изоставане от 5 т. и поведе с 21:19, но отново дупничани не се предадоха и заслужено ликуваха.