Home-p1-728×90
Home-p1-728×90

Две деца в кома в навечерието на 2017 г., друсали се с капки за нос

Две деца са изпаднали в кома, след като са изпръскали цял флакон капки за нос в носа си. Те са настанени в реанимацията на монтанската болница, съобщи психиатърът от Пловдив д-р Веселин Герев, цитиран от TrafficNews.  Причината е, че в капките се съдържа веществото татул. То действа действа като халюциноген и традиционно се влага в лекарства за епилепсия и при различни психически заболявания, но там дозата е преценена. Субстанцията дава газ на всичко – на психиката, на тялото. Може да се изпадне в аритмия и да се стигне до спиране на сърцето“, предупреждава лекарят. При учениците, предрусали се с капки, се наблюдава тотална липса на адекватност. Децата попадат в друг свят, водят разговори с несъществуващи хора, виждат нереални неща, спират да усещат болка и не забелязват околните. Те не знаят кои са, нито къде са попаднали.


Коментар с Facebook

Свързани новини

Напиши коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *