11-г. петричанка отвя конкуренцията на 60 м

Петричанката Никол Ангелова от СК „Звездите”“ спечели златен и бронзов медал на състезанията от серията „Go!Кids!“, проведени на стадион „В.Левски“ от столичния клуб „Приорити спорт“. Четвъртокласничката от 3-то ОУ „Г. Делчев“ пребори конкуренцията в дисциплината 60 м гладко бягане с резултат 8,86 сек., побеждавайки за първи път голямата си съперничка Петя Бозукова /СК „Пранджева“ Пд. На скок от място Никол отстъпи с една позиция от предишното си класиране и с 2,11 м остана трета. Секретарят на БФЛА Антон Бонов поднесе поздравленията си на родената през 2006 г. шампионка, младият лекоатлетически клуб от южния град участва в надпреварата с 6-има състезатели. Снежана Белчева, която е родена през 2008 г., записа 9,98 сек. на 60 м и даде надежди да замени успешно Никол Ангелова в тази дисциплина. Мария Борисова и Марина Брънкин постигнаха очаквани резултати, докато Слави Маламов и Лили Харискова имаха големи резерви при представянето си. Третият турнир от лекоатлетическата верига събра над 400 деца от цялата страна.