Home-p1-728×90

Децата на ОФК „Пирин“ разказаха играта на „Цървена звезда“

Детският тим на ОФК „Пирин“ набор 2004 разказа играта на надеждите на сръбския гранд „Цървена звезда“, който изпроводи за 10-дневна подготовка в Благоевград две свои гарнитури – 2003 и 2005. В спаринга с година по-малките белградчанчета по схемата 3 полувремена по 25 минути на базата в село Рилци момчетата на Илко Христов записаха класически успех с 3:0. С хеттрик впечатли Атанас Тодоров.

Изкуственият терен в Сандански стана поле на сблъсъците на три фронта между талантите от школите на „Вихрен“ и на орлетата. Курортистите победиха в две от проверките, гостите от областния център на пиринци спечелиха една. 12-годишните вихренци, начело с Владимир Каракичев, се наложиха срещу благоевградските си връстници, водени от Георги Забунов, с 3:1. Санданчани ликуваха с 1:0 и в двубоя на юношите младша възраст, като попадението падна в последната минута. Честта на пиринци защити формацията в елитната група до 19 г. с минималното 2:1. Точни от възпитаниците на новопривлечения наставник Венелин Товиров бяха роденият в курортния град Яни Тусонджиев и Емелиан Христов.