Home-p1-728×90

17-ките на „Марек“ с трето поредно поражение

17-ките на „Марек“ направиха трета поредна грешна стъпка в битката за запазване на елитния си статут. Момчетата на Анжело Кючуков пропиляха изгоден шанс да дръпнат на по-комфортна преднина над зоната на здрача в домакинството срещу неиграещия за нищо „Левски-Раковски“, който си тръгна с 3-те точки след успеха 2:1. Дупничани все още са на спасителния бряг благодарение на издънките на първия под чертата „Спартак“ /Пд/. Практически изпаднал е плевенският „Спартак“. На марекчани след 10-дневната пауза в първенството обаче предстои визита в Разград срещу непобедения през сезона лидер „Лудогорец“.

Формацията от сателитната школа на „Левски“ стигна до победата на „Бончук“ с два бързи гола на Патрик Попов в 10-та мин. и на Павлик Митовски седем минути по-късно. В края на полувремето Симеон Димитров върна домакините в мача, но сили поне за частичен обрат през втората част не достигнаха.