Home-p1-728×90

17-ките на ОФК „Пирин“ и „Марек“ се изложиха в комплект

Юношеските формации на ОФК „Пирин“ и „Марек“ се изложиха в комплект през уикенда в елитната група до 17 г. Орлетата на Васил Петров записаха с 0:1 срещу „Славия“ третото си поражение в изминалите четири пролетни кръга и изостанаха в битката за място в горната половина на таблицата. Благоевградската крепост рухна десетина минути преди края с гола на Кристиян Димитров. Двата тима си размениха по една греда. През първото полувреме малшанс преследваше Филип Ангелов от белите, а през второто късметът загърби Митко Митев, но повечето пропуски бяха в актива на домакините. В четвъртък на базата в село Рилци гостува кандидатът за титлата „Черно море“, който нанесе болезнена загуба с 6:1 на „Марек“ край морето. Интрига в двубоя имаше до почивката, след като моряците изведоха напред Дани Димов в 11-а мин. и след още три Мартин Минчев, а Иван Георгиев наказа грешка в отбраната и скъси аванса на съперниците. След антракта обаче възпитаниците на Анжело Кючуков клекнаха и головете заваляха, с автори Лъчезар Йорданов, отново Минчев, Синан Ахмедов и Алекс Стефанов. В атаката на варненци оперираше вратарят Иван Дичевски, който се изявява като полеви играч заради контузия в ръката. За радост на дупничани основните конкуренти на дъното също се издъниха и преднината над зоната на здрача се запази непокътната.