Home-p1-728×90

17-ките на ОФК „Пирин“ с убедителен успех, „Марек“ с класическо поражение

17-ките на ОФК „Пирин“ записаха убедителен успех с 4:1 срещу пловдивския „Ботев 2002“, но победата не дойде толкова лесно. На почивка двата отбора се оттеглиха при равенство 1:1.Иво Михайлов вкара за домакините четвърт час след началото, гостите изравниха чрез Иван Йорданов и пропуснаха още няколко изгодни положения. Момчетата на Васил Петров се взеха в ръце през второто полувреме и набързо предрешиха изхода от двубоя с головете на Кирил Дамбов /50/, Денис Ангелов /58/ и Валентин Шляков /72/.

На силно наводнения терен на стадион „Бончук“ серията от два поредни мача без загуба на „Марек“ спря „Славия“ с класическото 3:0. За белите откри в 24-та мин. Викторио Георгиев, а в рамките на пет минути след антракта надеждите на дупничани попариха окончателно Филип Ангелов /65/ и Димитър Стоянов /70/. Марекчани съхраниха преднината си от 2 т. над зоната на изпадащите благодарение загубата на „Спартак“ /Пд/ от кандидата за титлата „Черно море“, на който новаците от града на барикадите гостуват в събота.