Home-p1-728×90

Ориентировачите на „Младост“ отличници в най-силното държавно първенство за последните 20 г.

Състезателите на СКОБ „Младост“ /Бл/ се наредиха сред отличниците в най-силното държавно първенство по ориентиране за последните 20 години. В тридневната проява край София се събра елитът при мъжете и жените, на линия бе и лицето на този спорт у нас в момента Кирил Николов-Дизела, който подсили „Вариан 5“ /Търговище/.

Титла за благоевградчани спечели националката Лилиана Гоцева, която триумфира в средната дистанция с време 40,07 минути. Втора по 2,8-километровата дистанция финишира нейната съотборничка Кристина Иванова /41,24 мин./, а с бронза се окичи Антоанета Дяксова /43,14/ от домакина „НСА-Сивен“. В спринта Л. Гоцева /14,25 мин./ и Кр. Иванова /14,36/ бяха изпреварени единствено от бившата студентка на ЮЗУ „Н. Рилски“ Антония Григорова /14,06/ от „Вариант 5“, далеч назад остана четвъртата А. Дяксова /16,36/.

В спринтовата щафета избраниците на треньора Красимир Данаилов заслужиха среброто в състав Кристина Иванова, Димитър Русев, Димитър Димитров-Херо и Лилиана Гоцева. Те заковаха хронометрите на 1:04,00 ч. Първо е карето от Търговище /1:02,43/, а бронза взе „НСА-Сивен“ /1:04,33/. Вторият благоевградски квартет, изграден от Мая Недялкова, Мартин Манов, Мартин Войнишки и Кристина Гоцева, зае 9-о място от 32-ма стартирали с време 1:10,52 ч. В най-престижното състезание у нас се включиха близо 400 ориентировачи на 40 клуба.