Волейболният тим на ЮЗУ с първа титла от универсиада

Волейболният тим на ЮЗУ „Н. Рилски“ спечели титлата на финалите в универсиадата в Русе. В последния мач избраниците на старши треньора Николай Алексиев победиха НСА „В. Левски“ с 3:2
/23:25, 25:21, 26:24, 23:25, 15:13/ и за първи път сложиха трофея в богатата витрина на най-големия вуз в Югозападна България. Благоевградският отбор, който е съставен почти изцяло от състезатели на втородивизионния „Академик“ /Бл/, загуби стартовия гейм, но осъществи обрат, вземайки следващите два. В четвъртата част ЮЗУ водеше с 23:22, но младежкият национал Мартин Мечкаров заби два аса и НСА дръпна с 24:23. Спорно съдийско отсъждане донесе последната точка в гейма, при удара на благоевградската атака имаше блок, но реферът посочи чист аут. В тайбрека волейболистите на ЮЗУ проявиха по-здрави нерви и заслужиха златните медали. Успеха изстрадаха Георги Спасов, Иван Даракчиев, Виктор Джамбазов, Георги Михайлов, Благовест Катраджиев, звездата на елитния „Пирин“ /Рз/ Костадин Гаджанов, Емил Тодоров, Мартин Кръстев, Христо Крънчев, Норман Недков, Владимир Панев и Калин Чеперков. Мощна подкрепа от трибуните оказаха състудентите им баскетболисти, които по-рано същия ден триумфираха за трети пореден път в националното студентско първенство. В агитката беше и благоевградският президент на българската федерация по ориентиране и дългогодишен преподавател в ЮЗУ „Н. Рилски“ професор Атанас Георгиев.