Home-p1-728×90
Home-p1-728×90

Десетокласничка погълна лекарство за кръвно, приеха я в реанимация

Десетокласничка от Якоруда е в реанимация на МБАЛ – Благоевград след свръхдоза лекарства. Инциденът със 17-годишната ученичка станал в дома й в Якоруда, където живее заедно с майка си и братята си, бащата е починал. Момичето изпаднало в тревожно разстройство и погълнало 7-8 таблетки „Холфазолин“, медикамент, който се използа за понижаване на кръвно налягане. Веднага след приема станало сънливо и изпаднало в нестабилно състояние. На място в дома й е оказана първа помощ от екип на местния филиал на Спешна помощ – Якоруда и с линейка е транспортирана до Разлог.

Лекарите предприели реанимационни действия за овладяване на състоянието й и е транспортирана за Благоевград. Овладяна е интоксикацията на организма, стабилизирана е и остава за интензивно лечение в болницата, каза началникът на реанимация д-р Димитров.

Причините за посягането към медикаментите се уточняват. Момичето е добра ученичка, красива и кротка, близките й недоумяват каква е причината да погълне опасната доза лекарства.

Коментар с Facebook

Свързани новини

Напиши коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *