Героините от ансамбъла с бронз за Цвети от европейското

Бронзов медал със златен отблясък и геройско послание за борба към Цвети Стоянова. Това спечелиха българските момичета от ансамбъла от европейското първенство по художествена гимнастика в Израел. Грациите на Ина Ананиева грабнаха третото място във финала на 3 чифта бухалки и два обръча.

„Дръж се, Цвети, и се бори. Този медал е за теб“, написаха веднага от българската федерация по художествена гимнастика.

Изключително концентрирани, знаещи, че играят заради своята приятелка, петте български момичета изиграха съчетанието си без видими грешки. Получиха оценка 18,183, с която завоюваха бронзовите медали. Шампионки станаха домакинките от Израел, а на второ място завърши Испания, пише „24часа“.

Европейските шампионки в многобоя – Русия, направиха грешки и в двата си финала. Те останаха след българките и на съчетанието с пет ленти. Там момичетата на Ина Ананиева отново играха без видима грешка и получиха 18,066. Шампионки са момичетата от Беларус пред Израел и Испания.