Мануел Нойер: Загубихме несправедливо

Вратарят на германския национален отбор – Мануел Нойер, определи отпадането на тима му от Евро 2016 за несправедливо.

В полуфиналната среща Бундестима загуби с 0:2 от домакина Франция. Двете попадения в срещата бяха дело на Антоан Гризман. Нападателят се разписа първо от дузпа секунди преди края на първото полувреме, а след това се възползва от грешка на германската защита.

„Направихме едно добро Европейско първенство, но отпаднахме. А това е много, много жалко. Загубата обаче не беше справедлива. Това е най-трудното за приемане, цитира БТВ.

Получихме гол във възможно най-лошия момент малко преди почивката. Излязохме на терена през през второто полувреме и се постарахме да се върнем в мача. За съжаление не успяхме да реализираме положенията си. Съперникът беше много ефективен. Ако се бяхме прибрали на почивка при 0:0, ситуацията щеше да бъде различна. При 1:0 стана по-лесно за французите“, каза Нойер веднага след последния съдийски сигнал.