Home-p1-970×90

„Скарбъро“ на М. Илиев-Германеца и Здр. Карадачки спря канадския шампион, орлето Кр. Бибишков ремизира с екипа на „Брадфорд Галакси“

При жега от 110 градуса по Фаренхайт /малко над 43 по Целзий/ канадският “Скарбъро” с няколко футболисти от Пиринско в състава си завърши 1:1 визитата си на шампиона “Serbian White Еagles”, но в края зелените трябваше повече да съжаляват за пропуснатата победа. До почивката орлите се възползваха от единственото си статично положение и поведоха чрез Марко Марович. Тимът на гостите, в който отново в пълен състав се подвизаваше квинтетът българи, изравни в 81-та мин. чрез Марк Янкович, който преодоля вратаря Горан Скарич. “Доминирахме тотално, особено след почивката, когато се поосвежихме от убийствената жега. Пропуснахме много положения, но и равният резултат е добър. Сега срещаме “Торонто Атомик”, за съжаление кадровите проблеми започнаха да ни притискат след едва 8 изиграни мача.

Поради контузиите на двамата ни почти двуметрови централни защитници Неманя Симонович и Адриан Каан се налага да ползваме Методи Илиев-Германеца от Симитли в нова амплоа и от лявата зона на защитата да се премести в центъра й. Ексорлето Здравко Карадачки е на десния бек, останалите трима българи сме в по-предни позиции, като се надявам да постигнем шестата си победа и да не отстъпваме второто място. Лидерът “York Region Shooters” продължава да ни води с 11 точки, но е с мач в повече, пък и все още стрелците не са играли с нас. Така че ще им дойде времето и на тях”, закани се играещият мениджър на зелените от “Скарбъро” Кирил Димитров, който игра преди време за „Беласица“ и „Септември“ /Сим/.

“Брадфорд Галакси” на орлето Крум Бибишков също ремизира 1:1 у дома на “Лайънс Парк” срещу “Украйна Юнайтед” и продължава да заема предпоследното седмо място с 8 т. от 9 мача.