Топ теми

Автогол и пропуски в края пречупиха “Септември“ /Сим/ за първи път у дома

Автогол и пропуски в последните десетина минути пречупиха „Септември“ /Сим/ за първи път у дома от началото на сезона във Втора лига. От колебанията сред симитличани се възползва „Хебър“, който измъкна успеха с 3:2 и си тръгна с ценни 3 точки от стадион „Арена Симитли“. Иначе мачът тръгна отлично за избраниците на благоевградския наставник Иво Тренчев. Бившият славист Китан Василев се озова сам срещу вратаря Любенов, но бе спрян непозволено от бранителя Ивайло Тодоров. Благоевградският рефер Георги Иванов свири дузпа, но реши да не показва червен картон на нарушителя. Ексорлето Руслан Иванов вкара от бялата точка за 1:0 в 24-та мин. 9 минути по-късно Христо Младенов си отбеляза автогол, а в 51-та мин. Живко Петков изведе пазарджиклии напред. Преотстъпеният от „Пирин“ Ивайло Михайлов изравни четвърт час преди края. Младокът прониза два пъти „Хебър“ и миналата есен с екипа на орлетата за 3:1 навън. Изравнителното попадение подейства добре на домакините, които веднага бяха освежени и с влизането на опитните Анатоли Лулейски и Борислав Хазуров. 3-4 минути след това Ив. Михайлов бе много близо до гола при труден удар с глава, а секунди по-късно Б. Хазуров не сполучи от отлична позиция. Хебърци намериха начин да отвърнат и в 87-та мин. Петков пак преодоля Чарлз Тейлър. „Не мога да съм недоволен от момчетата, стараха се и търсеха победата. Тя бе близо, но този път ни се изплъзна. Футболът е игра на грешки, печели онзи, който бърка по-малко“, коментира И. Тренчев.

“СЕПТЕМВРИ“ /СИМ/: Ч. Тейлър, Кр. Михайлов, Стоилков, Тунтев, Гогов, Вакадинов, Карапетров /56-Динев/, Василев, Р. Иванов /76-Лулейски/, Младенов /76-Б. Хазуров/, Ив. Михайлов /83-Николов/.

„ХЕБЪР“: Любенов, Папазов, Ив. Тодоров, Гочев, Вълчинов, Ж. Пехливанов, Илиев, Каракашев, Й. Тодоров, Законов, Петков.