Топ теми

Аматьор от Хаджидимово посвети два гола на починалия гений Марадона

Футболистът на „Места“ Илиян Масърлиев избра по свой си начин да изкаже  почит към починалата легенда Диего Марадона. Играчът на хаджидимовските аматьори излезе с фланелка с номер 10 на гърба и с жест към небето посвети на гениалния аржентинец  двете отбелязани попадения срещу „Малеш“.

В последния мач от есенния дял на първенството в „А“ РФГ на пиринската бундеслига нападателят и съекипниците му спечелиха с лекота срещу микревци с 5:1. За първи път на стадион „Димитър Лекин звуча свирката на сина на бившия президент на „Единство“(Дъбница) Халил Адев – Мурад. Смятаният за един от перспективните арбитри у нас младеж се справи с двубоя и показа, че изкачването му в третото ниво на ранглистата не е случайно. Домакините откриха четвърт час след началото с гол на бившия играч на „Пирин“ (ГД) Стефан Терзиев, който се разписа още веднъж 10 минути по-късно. В 65-та мин. играещият шеф на местенци Димитър Парасков направи резултата класически. Между последвалите два точни изстрела на Масърлиев в 68-та и 88-та мин. за съперниците почетно вкара Ромео Николов от фаул.

Истински трилър сътвориха „Авангард“ (Бачево) и „Ураган“ (Горно Драглище) за зрелищното 6:5. Головото шоу откри в 9-та мин. Тодор Пандев от гостите, а аванса им удвои след още 5 минути Христо Димиров. Бачевци върнаха в мача Росен Татарски и Радослав Калоянов от дузпа съответно в 21-та и 29-та мин. След това ураганите взеха нова преднина, осигурена от Георги Костов, но радостта им помрачи само след 60 секунди Тома Дапев. Преди почивката се стигна и до трето изравняване с попаденията на Янислав Дапев за домакините и отново на Г. Костов.

През втората част головете не спряха да валят. За 5:4 вкара Радослав Калоянов в 76-та мин., а поредния хикс фиксира Христо Огнянов. Драмата стана пълна в последната минута на редовното време, когато Красимир Държанлиев остави трите точки в Бачево.

Най-лесно се оказа в заключителния кръг преди паузата за новака в групата „Огняново“, който спечели служебно 3:0 срещу „Левски“ /Крупник/, който не се яви. Така тимът от курортното селище задържа втората си позиция в класирането с актив от 27 т., с една повече от третия „Места“ и на 7 от лидера „Пирин-2“, който е и с мач по-малко.