Атлет на „Джордан“ с бронз от Балканиадата в Румъния

Състезателят на „Джордан“ (Бл) Христо Панев спечели бронзов медал от балканския шампионат по лека атлетика за юноши и девойки до 20 г. в Клуж-Напока (Рум). Възпитаникът на треньора Йордан Янев бе част от щафетата ни на 4х400 метра заедно със Симеон Симеонов, Добромир Николов и Михаил Гаргов. Те заслужиха третото място с време 3:24.57 минути. Изпревариха ги квартетите на Хърватия (3:14.33) и Румъния (3:19.62). Благоевградчанинът участва и в индивидуалния старт на 400 м, където финишира 11-и с 50.52 сек.

Българските атлети спечелиха общо 12 отличия (6 златни, 4 сребърни и 2 бронзови) в 49-ото издание на Балканиадите за юноши и девойки до 20 г. Нашите са на трето място в отборното класиране по точки със 168 пункта. Първи са домакините от Румъния (263), а втори са спортистите на Турция (244.5). В таблицата по медали българите са четвърти. На върха е Турция (11,11,6), следвана от Румъния (8,10, 9) и Сърбия (6, 4, 7).

В проявата участваха 253 атлети от 15 страни. Освен Валентин Андреев (74.26 м на чук), национални рекорди постигнаха Карахан Алперен на гюле (6 кг) – 21.48 м, и Александру Иконару Йонут (Рум) на 110 м с препятствия с 13.71 сек.