„Банско“ се отлепи от дъното без корнери, трепери до последно срещу комитите

„Банско“ постигна втора важна победа под ръководството на Георги Галчев с 1:0 срещу „Беласица“ в мач без нито един корнер. Успехът позволи на козлите да се отлепят от дъното, където досега креташе въпреки солидния кадрови потенциал. Част от футболистите на домакините и наставникът им страдаха от различни болежки, но петричани не можаха да се възползват. Единствения гол падна в 10-та мин., когато Христо Спасов засече с глава центриране на Павел Головодов от фаул. В 17-та мин. Илия Карапетров намери външната страна на мрежата, до почивката добри изяви на вратаря Захари Димитров не позволиха на курортистите да увеличат аванса си. Комитите излязоха преобразени за второто полувреме. В 57-та мин. резервата Иван Марчев излезе срещу Абди Абдиков, който обаче спаси удара му. След още три минути попадение на Йордан Лечов не бе зачетено от рефера след сигнал за засада, каквато по-скоро нямаше. После Атанас Карачоров по чудо не изравни, а дълбоко в добавеното време късметът отново покри банскалии при изстрела с глава на Васил Божинов, профучал на сантиметри покрай целта.

„Благодаря и на всички момчета, които показаха висок морал и изключителна дисциплина, с което заслужиха 3-те точки. Контузените стиснаха зъби и излязоха на терена, макар и невъзстановени. Отмениха ни гол, но е безсмислено да спорим за решението на съдиите“, коментира треньорът на победителите.

„БАНСКО“: Абдиков, Мутавджийски, Лечов, Слаев, Мунин, Лазаров /65-Петров/, Фикиин, Головодов /80-Ергин/, Спасов /90-Златанов/, Карапетров, Сандев.

„БЕЛАСИЦА“: Димитров, Костов, Бояджиев, Стоев /82-Кабранов/, Граминов, Смилков, Таушанов, Бл. Наков /46-Марчев/, Мендеш, Божинов, Карачоров /70-Шамкалов/.