Батковците от „Бела“ вкараха половин дузина на малките орлета в Рилци

Футболният тим на “Беласица” победи “Пирин” с 6:0 в мач от 3-ия кръг на първенството в зона “София” за момчета до 14 г. Двубоят в с. Рилци мина изцяло под диктовката на гостите, след като формацията на малките орлета в тази кампания е съставена изцяло от набор 2007. Подопечните на Емил Шаламанов откриха чрез Велик Велков от пряк свободен удар. Малко по-късно пробив на Атанас Тимов отдясно изведе Александър Николов на чиста позиция и авансът бе удвоен. Минути преди почивката Николай Димитров посрещна отбитата топка и прониза мрежата на благоевградчани за трети път. През втората част, макар че изпуснаха няколко положения, гостите вкараха още 3 гола. Първо се разписа Ал. Николов с техничен удар покрай вратаря. В 51-та мин. Димитър Гущеров изпълни корнер и позиционираният на втора греда Илиян Филчев с глава направи 5:0. За крайния резултат точен бе пак Филчев, който се възползва от пробив на Ал. Николов и завърши резултатно с ефектен удар от въздуха.

„Бела” е на трето място с 6 т., непосредствено след безгрешните дотук “Локомотив” /Сф/ и “Марек”, а “Пирин” е предпоследен все още без точков актив, изпреварвайки по голова разлика “Миньор” /Пк/.