Без куп титуляри „Марек“ с класическа разходка в Сливница

Без куп титуляри „Марек“ пристигна обречен в Сливница и си тръгна сразен с класиката 0:3 от „Сливнишки герой“. Домакинската издънка на „Ботев“ /Ихт/ обаче съхрани преднината на дупничани от 7 т. над зоната на здрача. Наставникът Цветан Видински едва събра пълна група за мача в отсъствието на наказаните Арсов, Близнаков и П. Иванов и контузените Йорданов, Пидев и Б. Влахов. Лекуващите болежки през седмицата Владимиров, Д. Георгиев и Ганчев стиснаха зъби и излязоха на терена. Шанс за стартовите 11 се откри и за юношата на орлетата Константин Митев. В отсрещния лагер треньорът Петър Малинов разполагаше с пълния си кадрови потенциал, което направи мача лесен за подопечните му. Изходът бе предрешен още до средата на първото полувреме с попаденията на Йордан Попов в 15-та и 23-та мин. Малко след почивката Мариан Хаджиев утрои аванса от дузпа за игра с ръка на Джордж Николов, която само реферът Любомир Вушовски видя. Единствената реална опасност за противниковия вратар дойде в 77-та мин., но ударът на Денислав Балев срещна напречната греда.

„СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ“: Минев, Карагьозов, В. Георгиев, Деспотов, Кирилов, Кр. Николов, Петков, Ничев, Хаджиев, Колев, Попов. Резерви: Каменов, В. Иванов, Кузовски, Александров, Маймунков, Здравков, Илиев.

„МАРЕК“: Младенов, М. Георгиев, К. Митев, Ив. Влахов, Гроздин, Дж. Николов, Балев, Ганчев, Владимиров, Атанасов, Д. Георгиев. Резерви: Гоцев, Станчев, Борисов, Недков, И. Иванов, Христов, Златков.