„Беласица“ игра феърплей в последното домакинство за сезона

„Беласица“ демонстрира феърплей и разби с 4:0 борещия се за оцеляване „Ботев“ /Ихт/. Че вариантът „полегнала е Тодора“ не е актуален в този сблъсък, пролича още в първите минути, а бяло-червените изиграха вдъхновено първо полувреме, обезсмислило слуховете за предначертан успех на гостите. Петричани поведоха в 19-та мин., когато капитанът Благой Наков изпълни корнер към близкия ъгъл, където липсваше бранител и въпреки намесата на вратаря Янис Контантонис топката влетя в мрежата. В 25-та мин. рефер номер 1 у нас за 2018 г. Николай Йорданов изгони за втори жълт картон младия Йоан Гаврилов, което практически направи мисията на ботевци невъзможна. На два пъти Наков се размина с втори гол, но домакинските атаки ескалираха една от друга по-опасни. В 31-та мин. Иван Марчев свали с гърди към Владимир Кабранов, който от воле простреля мрежата на зелените – 2:0. Страховит шут на Димитър Стоев в 35-та мин. бе избит от Контантонис секунди преди най-красивата акция на „Бела“. Тя започна с изпълнения пореден корнер от Наков, след което Кабранов технично с пета продължи към Стоев, чийто удар от упор простреля ихтиманския страж за трети път. След 4 минути Наков опита далечен шут, а след рикошет в гърба на бранител топката отново се озова в мрежата. Второто полувреме продължи по същия начин, мощен изстрел на Стоев след асистенция на Кабранов премина над гредата, малко по-късно след центриране на Наков двамата се сблъскаха на метър пред голлинията, предотвратявайки пето попадение. До края петричани намалиха темпото, а гостите доиграваха мача, хвърляйки по едно ухо към резервната скамейка, за да разберат в крайна сметка, че това което те не успяха да постигнат в Петрич, го направиха в тяхна полза симитличани в Сапарева баня.

„БЕЛАСИЦА“: З. Димитров, Смилков, Костов, Бояджиев, Шамкалов, Стоев, Марчев /77-Кръстев/, Карачоров /66-Ж. Димитров/, Таушанов, Кабранов /83-Петров/, Наков.

„БОТЕВ“ /ИХТ/: Контантонис, Свиленов, Ал. И. Стоянов, Илиев, Сашов, Велев, Гаврилов, Ал. А. Стоянов, Маринов /62-Алексиев/, Цветков, Кр. Димитров.