„Беласица“ изтърва победата над пернишките чукове в добавеното време

„Беласица“ и „Миньор“ /Пк/ разделиха точките след 1:1 в интригуващ мач на стадион “Цар Самуил”. Битката започна без разузнаване и първото голово положение бе факт още в 4-та мин. Тогава Антон Киров нахлу отляво, пусна топката покрай излезлия да го пресрещне петрички страж и само навременното изчистване на Валентин Костов пред голлинията предотврати попадение за хората на Юри Васев. Гол обаче падна в отсрещната врата 3 минути по-късно. Димитър Стоев подхвана атака след центъра, подаде към капитана Благой Наков, който технично с пета направи двойно с Д. Стоев, чийто прецизен шут намери долния десен ъгъл зад Леонтиев – 1:0. Веселин Васев пропусна от чиста позиция в 29-та мин., веднага след почивката Виктор Райчев стреля неточно. При ответната контраатака Атанас Карачоров, когото в този мач старшията Атанас Ласков твърде удачно командирова в предни позиции, изпревари Мирослав Иванов и би силно, но Леонтиев парира удара. Последва отлична проява на Кирил Георгиев, спасил изстрел отблизо на Виктор Райчев в 55-та мин., малко по-късно наглед безопасен далечен шут на Васев срещна напречната греда. В следващите минути пропуски на домакините ги лишиха от възможността да затворят рано мача. В 72-та мин. Иван Марчев отправи мощен изстрел, Леонтиев изби, а добавката на Живко Димитров от 2 метра като по чудо не намери мрежата. Секунди по-късно нов шут на Марчев мина съвсем близо до левия стълб. В средата на 4-минутното продължение жълто-черните изравниха. Капитанът Томислав Павлов центрира от фаул, Стоян Георгиев продължи с глава към далечната греда, където дебнеше непокритият А. Киров, който простреля Малкия Валяк за 1:1.

„БЕЛАСИЦА“: К. Георгиев, Смилков, М. Георгиев, Костов, Шамкалов, Стоев, Бояджиев, Самарджиев, Карачоров /69-Ж. Димитров/, М. Таушанов /87-Хр. Петров/, Бл. Наков /60-Марчев/.

„МИНЬОР“ /ПК/: Леонтиев, Савов, Райчев, Иванов, Киров, Христов, Васев, Павлов, Слишков /75-Ст. Георгиев/, Милчев /85-Василев/, Йосифов.