„Беласица“ надви сините юноши, капитанът на „Левски“ псува рефер от Сандански

„Беласица” записа втори зимен успех, побеждавайки с 2:1 деветнайските на „Левски” в контрола на терена в с. Марикостиново. Комитите надиграха опонентите си и само пропусната дузпа, удари в гредите и добри намеси на столичните вратари предотвратиха разгрома. Символичните домакини поведоха в 11-та мин., когато Ели Маркес центрира от фаул и Любомир Граминов на втора греда стреля мощно с глава, преодолявайки Иван Топалов. Опасен шут на Богдан Костов профуча опасно близо до сглобката зад Кирил Георгиев 2 минути по-късно. Сините юноши изравниха в 37-та мин. с хубав изстрел на Тодор Найдин по десния диагонал, след като игровата схема с трима защитници в линия се пропука. След час игра Марин Георгиев стреля отблизо, ала защитник на сините изби с тяло. При следващата атака Жустино Мендеш разпиля бранителите, но стреля покрай гредата. В 69-та мин. резервата Цветелин Ставрев спаси дузпа на Димитър Стоев, отсъдена за нарушение срещу Мендеш. Четвърт час преди края капитанът на гостите Георги Александров напсува санданския рефер Йордан Воденичаров и бе изгонен. В последните минути втората формация на „Бела” вдигна оборотите и само нова отлична намеса на Ставрев в 84-та мин., спасил с тяло шут отблизо на Стоев, запази равенството. 3 минути по-късно Иван Марчев изпълни фаул отдясно, ала уцели напречната греда. Петричани стигнаха до победата в 88-та мин., когато Александър Бързаков на празна врата прати топката в горната греда, но при добавката Марчев нямаше как да сбърка и най-сетне отличният Ставрев капитулира.

„БЕЛАСИЦА“: К. Георгиев, Граминов, Бояджиев, Макриев, Карачоров, Потчи, Маламов, Маркес, Таушанов, Мендеш, Даниел /З. Димитров, Смилков, В. Костов, М. Георгиев, Ж. Димитров, Стоев, Тусонджиев, Казарото, Марчев, Бързаков/.

„ЛЕВСКИ“ /U19/: Топалов, Викторов, Александров, Сапунджиев, Найдин, Иванов, Гайдев, Хасан, Б. Костов, Й. Георгиев, Леакрис /Ставрев, Ангелов, Денев, Лазаров, Игнатов, Петков, Радев/.