Биатлонистите от Банско и Сапарева баня завършиха сезона по шампионски

Биатлонистите от Банско и Сапарева баня завършиха сезона по шампионски на държавното първенство на Белмекен. Отличник за клуба от ски курорт номер 1 на България стана Благой Тодев с 3 златни медала при юношите старша възраст. Той влезе устремно в най-престижната национална надпревара с първо място в спринта със само една грешка на рубежа, на следващия ден затвърди доминацията си по 10-километровото трасе в преследването и за финал триумфира в късия вариант на класическия индивидуален старт. При жените Даниела Кадева остана втора на спринтовата дистанция с 4 грешни изстрела и дублира постижението в преследването, но се коригира и отвя конкуренцията в индивидуалния старт. Дафинка Коева прибави във витрината на банскалии две бронзови отличия, а успеха състезателите посветиха на своя треньор Георги Джолев с пожелания за скорошно оздравяване и завръщане в любимия спорт.

Валентина Димитрова от СК „Сапарева баня“ се позлати при девойките старша възраст с три сбъркани мишени в спринта и в преследването на 7.5 км с 6 грешки. Петър Велчев взе сребърното отличие при младежите, а Красимир Атанасов е трети при юношите.