Топ теми

Бивши орлета разказаха играта на „Пирин”

Бившите орлета в „Септември” разказаха играта на „Пирин” тази вечер насред Благоевград за успеха с 4:1, с който столичани дръпнаха с 3 т. аванс на лидерската позиция във Втора лига преди утрешния мач на досегашния водач ЦСКА 1948. Уорън Фийни не прибегна до нито една промяна в стартовите 11 от двете нули предната седмица срещу „Ботев”, но за разлика от тогава защитата игра трагично. Пробойните в центъра на отбраната лъснаха още от съблекалнята. Борис Галчев откри резултата в 5-та мин. с брилянтен шут от 25 метра в долния ляв ъгъл. Изпълнението на Марадоната от Добринище си заслужи овациите на феновете естети. Голмайсторът не се израдва на попадението срещу отбора, който му отвори пътя към професионалния футбол. В 20-та и 55-та мин. голове близнаци с глава отбеляза миналият за кратко през тима на зелено-белите Преслав Йорданов, оставен в двата случая непокрит на точката на дузпата. Четвъртият пирон във вратата на пиринци заби в 61-та мин. Георги Русев. Почетно за домакините се разписа в 41-та мин. Владислав Златинов, който върна тима си в мача с майсторски финт в малкия пенал покрай Юлиян Попев, но надеждите на запалянковците бързо бяха разпилени след почивката, а разочарованието от отчайващата разлика в класите накара част от зрителите да си тръгнат далеч преди края. Благоевградчани се разминаха с по-голям конфуз благодарение намесите на вратаря Веселин Ганев. Добре познатият тандем Милен Радуканов-Стефан Гошев заложи на лююбимците на местната публика Башлиев, Галчев, Попев, Ст. Николов, на пейката бе стражът Филип Димитров, единствено Румен Сандев липсваше от пиринската диаспора поради контузия. „Паднахме от отбора, който ще спечели първенството. Страшно добри са. Не трябва да навеждаме глави, а да мислим за следващия мач. Много хора ни надценяват”, оправда своите пиринският наставник.

„ПИРИН”: Ганев, Бастунов, Виданов, Адемов, Пушкаров, Р. Иванов /44-Глоар/, Вълчанов /76-Динов/, Хендерсън, Златинов, Михайлов, Благов /63-Тасев/.

„СЕПТЕМВРИ”: Галев, Башлиев, Ст. Николов, Попев, М. Иванов, Галчев, Тилев /87-Гаврилов/, Русев, Чандъров, Йорданов /75-Вл. Николов/, Георгиев.