Бизоните паднаха в хоумрън шоу от шампиона „София Блус“

Отборът на „Бизони“ (Бл) падна с 1:6 навън от шампиона „София Блус“ в първия мач за титлата в Българската бейзболна лига (ББЛ). В хоумрън шоу на стадион  “Диана” благоевградчани водеха до петия ининг, но допуснаха обрат и изостават с 0:1 победи във финалната серия, която се играе до 3 успеха от 5 срещи. Любопитен факт е, че всички точки влязоха след хоумръни. Гостите откриха резултата в четвъртата част с удар зад оградата на Теодор Димитров-Теди, който матира хвърлянето на национала Евгений Черноземски. Столичани отвърнаха още в следващия ининг, когато при 2 аута напълниха базите и най-добрият български батер в момента – Димитър Насъпов-Бъзо, направи голям шлем, пращайки топката далеч отвъд централния аутфилд – 4:1. Веднага след това Черноземски препарира с нов хоумрън дупнишкия питчър на бизоните Петьо Петков за 5:1. Крайното 6:1 оформи Петър Груев с нов изстрел извън пределите на стадиона в седмата част. Вторият мач от финала на ББЛ е в събота в София, а третият – в неделя на ст. „Потър Фийлд“ на Бачиново. ИВАН ДИМИТРОВ