Благодарение на 5-кратната „Футболистка на годината“ Е. Попадинова „Наполи“ отлепи ютията от дъното

Петкратната „Футболистка на годината“ Евдокия Попадинова донесе първата победа на „Наполи“ в италианската Серия А на дамите и южнячките отлепиха ютията от дъното на класирането, където неизменно се намираха от лятото насам. Хаджидимовката се разписа в 55-та мин. за успеха с 1:0 срещу другия опашкар „Бари“ и двата тима си размениха местата в зоната на изпадащите. Домашното поражение на най-близкостоящия над чертата „Сан Марино Академия“ с 1:4 от четвъртия „Емполи“ позволи на неаполитанките да се доближат на вече стопяемите 4 т. от спасителния бряг при 10 оставащи кръга, мисия, която до отминалия уикенд изглеждаше неосъществима на практика. Попадинова се разписа и предната седмица, но „Наполи“ загуби с 2:3 визитата на „Рома“.

Орлето Станислав Костов най-после се отпуши в Кипър, дебютното му попадение обаче не помогна на „Олимпиакос“ да предотврати петото поредно поражение с 1:2 от аутсайдера „Етникос“ на собствен терен. Драмата в мача се разигра в заключителния четвърт час. Йоргос Папагеоргиу даде аванс на гостите в 74-та мин. Влезлият на смяна благоевградски нападател възстанови равенството с навременна реакция при разбъркване в наказателното поле на противника, но домакинската радост в шестата минута на даденото продължение попари Андрия Майдевац. „Олимпиакос“ не е записвал пълен успех вече 9 двубоя и е 9-ти в класирането, все още на 8 т. от изпадащите и на 2 от челната шестица, която оформя шампионската група след редовния сезон.