Благоевградският близнак Б. Цонев унизен в Хърватска

Благоевградският близнак Борислав Цонев претърпя унизително поражение 0:7 в Хърватска със своя “Интер” в шампионатната визита на “Риека”. Юношата на орлетата започна в титулярния състав, но се задържа на терена по-малко от едно полувреме, преди да бъде въдворен на пейката от треньорския щаб за сметка на младия Иван Некич. Малко преди това съотборникът му Ясмин Челикович получи червен картон, а при смяната на ексмладежкия ни национал тимът му губеше само с 0:2. Фиаското настъпи след почивката. Четири гола отбеляза бившият играч на гостите от Запрешич Яков Пулич. Победата беше под номер 500 в елита за домакините, които са втори в класирането с 56 т., но на цели 20 след лидера “Динамо” /Загреб/. “Интер” е седми в таблицата с 27 т., като изпреварва само “Славен” /26 т./ и аутсайдерите в зоната на изпадащите “Истра” /18 т./ и “Рудес” /10 т./.