Благоевградският национал И. Балабанов с поредна титла на лека атлетика

Благоевградчанинът Иво Балабанов спечели поредната си титла от националния шампионат по лека атлетика за мъже и жени. Състезателят на „Атлет“ /Мз/ заслужи златото в бягането на 1500 метра на стадион „В. Левски“ в София. Той спря хронометрите на 3:48.07 минути и изпревари със 7.12 секунди втория Християн Стоянов от „Дунав“. С бронза се окичи Стоян Владков /3:56.59 мин./ от русенския клуб. Миналата седмица И. Балабанов, който направи първи стъпки към голямата атлетика под наставленията на треньора Йордан Янев в „Джордан“ /Бл/, финишира четвърти в коронната си дисциплина 3000 м с препятствия на европейското първенство за младежи и девойки до 23 г. в Йефле /Шв/. На финала в шведския град 22-годишният атлет подобри личното си постижение с цели 4 секунди, но не изигра правилно картите си и изпусна медала. На националния ни стадион обаче предпочете да не се включва в най-дългия стипълчейз и се концентрира в старта на 1500 м.

В първия ден от шампионата се включиха и представители на „Младост 2012“ /Бл/ и „Пауталия“ /Кн/. Най-добре от благоевградския клуб се представи Александър Спасов, който е пети именно на 3000 м с препятствия, където съекипникът му Кристиян Кирилов е шести. Сред кюстендилци най-високо се класира чукохвъргачът Светослав Велков – четвърти. Във втория състезателен ден към отличията в сектора за хвърляне на копие тръгна Елена Узунова от „Джордан“. Опитите на петричанката завършиха след редакционното приключване на броя.