Благоевградски вратар с четвърта поредна суха мрежа в Румъния

Роденият в Благоевград вратар Георги Китанов продължава с отличното си представяне с екипа на „Петролул“ в румънската Лига 2, където в настоящото първенство от елитния „Астра“. Кадърът на „Черно море“ и на ЦСКА не допусна гол през уикенда и навъртя четири поредни сухи мрежи във всички турнири. Разгромната победа с 4:0 във визитата срещу „Пандури“ подобри изходната позиция на отбора му в битката за промоция в най-високото ниво на футбола в северната ни съседка. Тимът от Плоещ вече е на 3-то място с 27 т., само на една зад втория „Политехника“ и на три от водача „Крайова 1948“. Всички попадения в мача с „Пандури“ паднаха до почивката, едното от тях вкара добре познатият у нас от престоя му в „Литекс“ Армандо Ваюши.

Навръх националния празник 3 март на Китанов предстои сблъсък с по-специален емоционален заряд между настоящия и миналогодишния му клуб в четвъртфиналите за купата на страната.

В Словакия националът от Гоце Делчев Васил Божиков записа пълни 90 минути за поредната внушителна победа на „Слован“ с 5:0 срещу „Серед“. Един от головете отбеляза привлеченият от „Локомотив“ /Пд/ Ален Ожболт, който се разписа от дузпа. Тимът от Братислава води убедително в класирането с 51 т., на 7 пред „Дунайска стреда“ и на 16 от „Спартак“ /Търнава/.