Благоевградски защитник се контузи в Турция, размина се с „Батман“

Благоевградският защитник на „Касъмпаша“ Страхил Попов се контузи при равенството на отбора си 1:1 с аутсайдера в турската суперлига “Ерзурумспор“ и трети ден не тренира. Сакатлъкът с национала се случи четвърт час преди края в единоборство, но той стисна зъби и остана на терена до края. След двубоя обаче болките му се обостриха и получи лекарска забрана за последвалия двубой за купата на страната срещу нискоразредния „Батманспор“, спечелен от истанбулчани трудно с 3:2. Компания в лазарета на сина на шефа на орлетата Венко Попов  правят още трима от съиграчите му – Абдул Халили, Оливие Вигньо и Жозуе Са. Националът очаква днес окончателната присъда на медиците дали ще бъде на разположение за сблъсъка с „Анталияспор“ в събота.

Попов и компания се измъчиха срещу най-слабия съперник дотук в първенството и изоставаха в резултата до 80-та мин. Тогава реферът изгони противников играч и отсъди дузпа, която Мбайе Диане вкара, но минути по-късно изпусна втория 11-метров наказателен удар и гостите пропиляха златен шанс да се изравнят с лидера „Истанбулспор“, който запази преднината си от 2 т. пред „Касъмпаша“ и „Галатасарай“.