Благоевградски ориентировачки доминират на „Копаоник Оупън“ в Сърбия

Състезателката на „Младост“ /Бл/ Лилиана Гоцева спечели 5-дневния „Копаоник Оупън“ в Сърбия. Веднага след нея се нареди съекипничката й в благоевградския клуб и националния тим по ориентиране Кристина Иванова. Двете българки триумфираха и в смесената спринтова щафета за купа „Рашка“.

Битката на върха протече доста драматично. След първия етап Кр. Иванова оглави класирането, а Л. Гоцева бе втора с изоставане от 4 минути. На следващия ден позициите се размениха, а в ІІІ етап, който бе на спринтова дистанция, Криси поведе отново. Тя се наложи и в ІV кръг, представляващ старт за световната ранглиста по ориентиране. Там Кр. Иванова прибави 933 точки към актива си, а Л. Гоцева се нареди втора с 911 т. „Копаоник Опън“ завърши с бягане на средна дистанция. То бе спечелено от Лили, следвана по петите от Криси. Така крайното класиране оглави Л. Гоцева, пред Кр. Иванова и сръбкинята Милена Жолна от „Авала“. Проявата в едноименния планински курорт бе част от подготовката на националките за световното първенство в Норвегия, което започна на 12 август.