Благоевградски тим по минифутбол се размина с Лисабон, получи оферта за Хърватия

5-о място в крайното класиране, добри впечатления у публиката от изявите на благоевградските сини футболисти и леко недоволство у самите тях от пропуснатия шанс да играят поне на полуфинал. Това е равносметката от представянето на “Маска ленс” на финалния турнир по минифутбол “Пътят към Португалия”, проведен през уикенда в Несебър. В предварителната група “маските” тръгнаха ударно – 10:4 срещу “Лудата банда” /Д. Гогов – 4, Бл. Стоицов – 2, Ф. Пачавуров, Г. Кирков, А. Васев и автогол на варненци/. Последва още по-изразителен успех с 9:2 над “Марково” /Д. Гогов – 3, Бл. Стоицов – 2, А. Васев, П. Кепов, Б. Божинов, Ф. Пачавуров/, с което пътят към 1/4 финалите бе открит, независимо от последвалата загуба с 0:1 от “Малки страсти”. В директната елиминационна фаза срещу “Дианабад”, съставен изключително от футболисти на “Сливнишки герой”, хората на Кирил Цацов поведоха с 1:0 след попадение на Дани Гогов. След почивката в момент, в който футболист на благоевградския тим лежеше контузен не терена, съперникът погази феърплея под благосклонния поглед на съдията и изравни. 3 минути преди края грешка в защитата на “маските” стана причина за втори гол – загуба с 1:2 и край на мечтите за Лисабон.

“Отпаднахме нелепо и незаслужено, пък и липсата на опит в подобни турнири си каза думата. Всъщност заедно с престижното 5-о място в крайното подреждане дойде и поканата за участие в международен турнир по минифутбол, който ще се провед в Порец, Хърватия, от 18 до 21.10. тази година”, обобщи треньорът К. Цацов.

В крайна сметка визата за Лисабон заслужи най-добрият тим сред участниците “Вип Дент” /Пловдив/, в чийто състав личаха бившият играч на „Левски” и „Локо” /Пд/ Йордан Милиев и игралият за ЦСКА и „Ботев” /Пд/ Тодор Тимонов-Лимона, известен още като Принца на Пловдив. На финала виповете пречупиха „Грийнспорт” /Сф/ с 4:2.