Благоевградски хандбалист наниза 15 гола за седмица в Белгия

Благоевградският хандбалист Валентин Митев наниза 15 гола в рамките на седмица в белгийската ІV дивизия. Юношата на „Интер“ /Бл/ се разписа 9 пъти за домакинската победа на своя „Юнион Бейноаз“ над четвъртия в класирането „Турни“ с 40:35, а 7 дни по-късно заби 6 попадения за успеха срещу последния „Ватерло“ с 36:18 навън. В безпроблемното гостуване В. Митев игра само през първото полувреме. След почивката наставникът на тима Горан Вучевич извади българския юношески национал, за да го съхрани за предстоящите битки.
От началото на сезона откритието на благоевградската треньорка Софка Арабаджиева се подвизава почти без смяна на левия гард, защото няма конкуренция на поста и натрупа доста умора. В някои от двубоите 18-годишният В. Митев е ползван и като разпределител. В момента „Юнион Бейноаз“ е втори в подреждането с 14 точки след 8 кръга. Води „Жьонес Жемеп“ с пълен актив от 16 т. Днес отборът от град Бейн посреща осмият „Крайнем“, който има 4 пункта.