Благоевградски хърделист в Топ 4 на европейското за младежи до 23 г.

Благоевградчанинът Иво Балабанов завърши четвърти на 3000 метра с препятствия в европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 23 г. в Йефле (Шв). Състезателят на „Атлет“ (Мз), който тръгна към големия спорт под наставленията на специалиста Йордан Янев в „Джордан“ (Бл), направи добро бягане във финала и постигна личен резултат от 8:47.20 минути, като остана на по-малко от секунда и половина от бронзовото отличие. Фредерик Руперт (Гер) спечели златния медал с 8:44.49 мин., втори се нареди Алексис Фелут (Фр) с 8:45.04 мин., а трети е Симон Сундстрьом (Шв) – 8:45.82 мин. Хърделистът от Пиринско даде най-доброто време в сериите на 3000 м стипълчейз с 8:53.09 мин., следван от С. Сундстрьом (8:54.19), но явно фаворитите пазеха силите си за решителната битка. Мартин Проданов беше другият финалист от българските участници на шампионата в шведския град. Бегачът се класира седми на 1500 м. От спринтьорите ни само Светлин Иванов прескочи до втората фаза на 200 м. Възпитаникът на Стойко Цонов стана полуфиналист по място с четвъртата си позиция в серията си с 21.20 секунди. Антонио Иванов завърши пети с 21.59 сек. – на позиция от даващите директно място за следващо бягане. Тобиъс Харис (Вбр), който стана победител в серията на Светлин, даде най-доброто време в пресевките – 20.86 сек. Нашият представител обаче отпадна в полуфиналите. Елеонора Драгиева и Никола Михов не успяха да преминат квалификациите в дисциплините си. Драгиева преодоля 168 см за 27-мо място в скока на височина, а Михов записа 61.51 м в сектора за хвърляне на чук, което му отреди 20-о място в общото подреждане.