Благоевградчанинът А. Дончев игра едно полувреме в победна евроквалификация

Благоевградчанинът Асен Дончев игра едно полувреме в откриващия мач на евроквалификацията до 19 г. в Турция, в който нашите национали спечелиха с 3:1 срещу връстниците си от Черна гора. Юношата на орлетата и на ЦСКА остана на почивката в съблекалнята, преди това нападателят си заработи жълт картон. Резултата на стадион „Арслан Зеки Демирчи“ в Анталия откри Димитър Тонев от „Ботев“ /Пд/ в 4-та мин. Четвърт час след началото Вуянович върна гола и интригата се запази почти до края. Успеха за възпитаниците на Александър Стойков дойде с попаденията на капитана Владимир Николов от „Септември“ /Сф/ в 84-та мин. от дузпа и на Филип Кръстев от „Славия“ в добавеното време. Следващите два мача на младите трикольори в групата са срещу Армения в събота и срещу домакина Турция идния вторник. Първите два в крайното подреждане в потока отиват в елитния квалификационен кръг за финалите на Евро-2020. За заключителните пресевки се класира и най-добрият трети от всички групи.