Refan-728×90-July-2019

Благоевградчанинът А. Дончев получи 80 игрови минути срещу руснаците, петричанинът П. Караангелов само 30

Благоевградчанинът Асен Дончев получи 80 игрови минути във втория мач на 18-ките на България на турнира „Валентин Гранаткин“ в Санкт Петербург, в който избраниците на Ангел Стойков катастрофираха с 0:3 срещу домакините от Русия. Шанс за изява в заключителните 30 минути на двубоя селекционерът даде на петричанина Петър Караангелов, който се появи на терена при вече предрешен изход. Дончев прояви активност в началото на двубоя, но постепенно влезе в сивото русло на останалите си съотборници. С нищо не се отличи и Караангелов.

Лъвчетата рухнаха в самия край на първото полувреме, когато в рамките на броени секунди инкасираха гол от халите на Данила Прохин и останаха с човек по-малко след червения картон, който местният рефер Артьом Честяков вдигна на капитана Йоан Бауренски. В 53-та мин. Прохин вкара попадение близнак след несръчна намеса на вратаря Светослав Вуцов, класиката малко след това оформи Файзулин.

На старта на надпреварата в потока нашите завършиха 0:0 с Молдова, след като доминираха изцяло, но си пропиляха положенията. А. Дончев влезе на смяна в 54-та мин., а П. Караангелов отново се отлепи от пейката около половин час преди края. Точката обаче остави отбора ни в играта за второто място при успех в неделя срещу абсолютния аутсайдер Индия и убедително поражение на молдовците в директния сблъсък срещу руснаците, които са с 2 т. аванс пред преследвачите си.