Благоевградчанинът С. Попов с първа голова асистенция за новия си отбор, опашкари му правят услуга

Първа голова асистенция сложи на сметката си благоевградчанинът Страхил Попов, откакто тази зима премина в „Хатайспор“. Националът изработи изравнителното попадение на отбора си за крайното 1:1 в домакинството срещу „Гиресунспор“ в турската първа лига, второто ниво на местния футбол. В 72-та мин. негов пробив по десния фланг завърши с прецизно центриране и безупречен изстрел с глава на Миркан Айдън. Съперникът излезе напред в резултата в началото на втората част с точния удар на венецуелеца Йонатан дел Вале. В същото време преследвачите на лидера бяха спрени от опашкарите в таблицата и Попов и компания отвориха 8 т. аванс на върха след издънката 0:1 вкъщи на третия „Бурсаспор“ срещу аутсайдера „Есхишекир“.

Намиращият се на 2-то място, което също дава директен излаз в елита – „Ерзурум“, извъртя 1:1 срещу предпоследния „Болуспор“ и запази 6-точкото отстояние от водача. Бившият футболист на „Левски“ Габриел Обертан не беше на познатото ниво и бе въдворен на пейката още на почивката.