Благоевградчанка навъртя 33 км за 24 ч., печели злато и сребро край Търговище

Състезателката на СКОБ „Младост“ /Бл/ Кристина Иванова навъртя близо 33 км за 24 часа и спечели два медала от различни спортни прояви край Търговище. Националката по ориентиране първо стартира за купа „Мисионис“ и завърши втора по 4,1-километровата дистанция. Там се наложи Ясна Петрова от „Истрос“ /Рс/ с време 44.57 минути, което бе с 2.02 мин. по-бързо от сребърната медалистка. С бронза се окичи Наталия Димитрова /51.10/ от „Академик“ /Вн/. Ден по-късно Кр. Иванова се включи в традиционния крос „Мисионис Трейл“, където мъжете и жените бягаха заедно по трасето с дължина 28.6 км. Благоевградчанката се наложи убедително при дамите с 2:37.25 ч., изпреварвайки с 53.45 мин. втората Радостина Иванова и с 54.53 мин. третата Десислава Димова от домакина „Вариант 5“. В мъжката битка триумфира Шабан Мустафа /2:17.46/, следван от Валентин Шишков /2:22.40/ и Калин Василев /2:24.10/. Прави впечатление, че освен тях по-добро време от Кр. Иванова има само четвъртият Иван Гочев /2:32.15/, а останалите 38 участници от силния пол финишираха след нея.