
Общината в Перник е подготвила за всички деца, които за първи път прекрачват прага на училището, книжка „Здравей, Перник“ от писателя Славчо Чанев, главен експерт в отдел „Култура“. Творбата разказва на достъпен за децата език за забележителностите на града и е илюстрирана от пернишкия художник Людмил Методиев. Според специалисти тя е най-добрата детска книга за историята и развитието на Перник.
Фирми от Перник и общината се включиха в благотворителна кампания за осигуряване ученически раници и помагала на 491 деца в неравностойно положение, сред които и 51 първокласници. Инициатор на кампанията е Елизабет Иванова, а в нея са се включили 29 фирми. Директорите на училища са подали списъци на нуждаещите се деца с решения от ТЕЛК, сираци, полусираци и деца от социално слаби семейства.
Ученическият съвет на ПГЧЕ „Симеон Радев“ излиза с призив към съучениците си, родителите и приятели вместо цветя за първия учебен ден да дарят средства за лечението на петгодишния Радослав Радославов от село Студена. Детето страда от аутизъм и семейството се нуждае от средства за лечението му в чужбина. На входа на училището ще бъде поставена кутия за даренията.
КРАСИМИРА СТОИМЕНОВА