„Велбъжд“ счупи каръка с ранен гол срещу „Перун“

„Велбъжд” излъга „Перун“ с 1:0 в Кюстендил и постигна първа победа след завръщането си в Югозападната Трета лига. Двубоят на стадион „Осогово” започна с натиск на домакините, които в първите 20 минути разпиляха отбраната на противника. Резултата откри още във 2-та мин. Робертин Атанасов, който получи топката зад защитата и не остави шансове на вратаря Атанас Тъпигьозов. В 5-та мин. Георги Славков-Рууни бе съборен в пеналта и благоевградският главен рефер Георги Иванов-Гонзо не се поколеба да отсъди дузпа. Ударът от бялата точка на капитана Мирослав Казачки обаче бе отразен от стража на гостите. 2 минути по-късно Славков направи непростим пропуск, шутирайки в аут от 2 метра. Кресненските футболисти се окопитиха и постепенно пренесоха сблъсъка в половината на „Велбъжд“. В 26-та мин. Петър Добринков беше близо до изравнително попадение, но ударът му с глава бе спасен от Станислав Карадалиев. Отново вратарят на домакините се намеси блестящо в самия край на полувремето, когато отрази изстрел на Йордан Харизанов. През втората част играта доста се накъса, преобладаваха физическите единоборства, а двата тима трудно стигаха до реални положения за гол.

„Момчетата се раздадоха докрай и заслужено спечелиха. Поздравявам всички в отбора за начина, по който се представиха срещу пряк конкурент за оставане в групата. Мястото на „Велбъжд“ е в Трета лига и съм сигурен, че няма да изпаднем. Тепърва ни предстоят още много битки, но с всеки мач се подобряваме и ще търсим точки срещу всеки отбор. За „Велбъжд” идват хубави дни, убеден съм в това”, коментира наставникът Радостин Джогански.

„ВЕЛБЪЖД“: Карадалиев, Вакадинов, Ж. Георгиев, Костадинов, Кепов /46-М. Стоянов/, Казачки, К. Стоянов /83-Стоичков/, Ханджийски /72-Н. Атанасов/, Ил. Христов, Р. Атанасов /72-Кръстев/, Славков.

„ПЕРУН“: Тъпигьозов, Марков, Кр. Ангелов, Бориславов /67-Найденов/, Токов, Н. Димитров, Харалампиев /85-Крушалийски/, Добринков /85-Ив. Атанасов/, Топалов, Ив. Георгиев /56-Стоинков/, Харизанов /56-Ив. Иванов/.