Топ теми

Ветераните на „Пирин“ аут от шампионата с премиерски гол директно от фаул

Ветераните на „Пирин“ загубиха от шампиона „Витоша“ /Б/ с 1:2 зоналния финал в село Бистрица вчера и отпаднаха от държавното първенство за бивши футболисти. Премиерът Бойко Борисов откри резултата в 25-та мин. директно от пряк свободен удар. Първоначално изглеждаше, че вратарят на орлетата Михаил Ролев няма да срещне трудности с изпълнението на държавния глава, но топката мина през ръкавиците му и се отърколи в мрежата. Атанас Николов изравни четвърт час след почивката, а малко по-късно Костадин Марков за втори път преодоля стражът на домакините. Главният съдия Николай Йорданов обаче измисли нарушение на халфа и отмени попадението. Малшансът споходи Иван Цветков, чиито изстрели два пъти улучиха гредите на бистричани. В 68-та мин. бившият играч на ЦСКА Светослав Петров отново изведе бистришките тигри напред, а веднага след като пиринци биха център реферът побърза да надуе свирката за последен път, въпреки че до края оставаха цели 12 минути. За „Витоша“ поритаха екснационалите Георги Пеев и Георги Гинчев, Николай Божов и Борислав Георгиев-Бобъра, а на пейката в готовност бяха Димитър Иванков, Христо Йовов и Даниел Пеев.

“ПИРИН“: Ролев, А. Бачев, Лулейски, Стойчев, Ст. Бачев, Кепов, Р. Бачев, Марков, Цветков, Андонов, Николов /Равначки, Даскалов/.