Ветеранът от Копривлен П. Занев сдава лентата в националния тим след само един мач, С. Попов: За никой футболист не е окей без публика

Орлето от Копривлен Петър Занев сдава капитанската лента в националния отбор след само един мач. Сакатлъкът с него стана при равенството 1:1 на трикольорите срещу Ирландия в стартовия двубой от Лигата на нациите. Ветеранът напусна контузен десетина минути преди края и в негово отсъствие защитата се пропука в добавеното време, когато гостите стигнаха до подялба на точките. След щателните медицински прегледи вчера се оказа, че травмата на Занев няма да му позволи да играе срещу Гарет Бейл и компания в Кардиф в неделния следобед. Другият бивш пиринец Спас Делев поведе атаката в ролята на фалшива деветка и остана на терена до 76-та мин., а сменникът му Бирсент Карагерен пропусна да удвои резултата и да предреши крайния изход в полза на България. Цял мач изиграха благоевградчанинът Страхил Попов и петричанинът Кристиян Малинов. Домакинския аванс осигури в 56-та мин. Божидар Краев след фамозен пас на Тодор Неделев и удар между краката на вратаря. Хикса фиксира с глава три минути след редовните 90 капитанът на ирландците Шейн Дъфи.

„Не е нормално да играем с изсипани топки срещу съперник от Острова. Направихме го поне в 20 случая, което е безсмислено“, призна голмайсторът.

Мача пред празни трибуни сравни с тренировка десният бек С. Попов. „Неприятно е да играем без публика, защото мотивацията е друга. Липсва ни подкрепата на феновете и радостта им след гол. Малко е като на тренировка, но това е ситуацията навсякъде и трябва да свикваме. За никой футболист обаче не е окей. Съперниците имаха едно положение през второто полувреме, а имат 10 от 11 играчи в отбори от премиършип. Надявам се в баража срещу Унгария да сме по-добре“, коментира синът на управителя на орлетата Венко Попов.