Вижте пълния списък на спортисти и клубове, борещи се за “Спортист на годината 2018” в Благоевград

Мъже и жени

 ГСК „Пирин 2011“

 Димитър Павлов Димитров

Републикански шампион на земя , кон с гривни и прескок за 2018г. и

сребърен медалист на висилка .

Финалист на земя на Световна купа в Осиек (Хърватия) 7-мо място

Сребърен медалист на прескок на Световна купа в Мерсин (Турция)

Финалист на прескок Европейско първенство в Глазгоу (7-мо място)

 СККБ „Спартак“

 Любомир Миланов

Републиканско първенство – 1 място лява ръка, мъже

Републиканско първенство – 2 място дясна ръка, мъже

Европейско първенство – 3 място лява ръка, мъже

Европейско първенство – 3 място дясна ръка, мъже

Световно първенство – 2 място лява ръка, мъже

Радослав Скендеров

Републиканско първенство – 1 място лява ръка, мъже

Републиканско първенство – 1 място дясна ръка, мъже

Европейско първенство – 2 място дясна ръка, мъже

Международно първенство, световна купа „Сенекхенд“, Словакия – 1 място лява ръка, мъже

Международно първенство, световна купа „Сенекхенд“, Словакия – 2 място дясна ръка, мъже

Участник на световното първенство

 ГК „Любчо Солачки“

Йоана Янкова

Второ място на смесена успоредка и греда, трето място в многобой и земна гимнастика на Републиканското първенство в гр. София.
Трето място в многобоя на “Бритишджимнастикс” в класирането от гостите на първенството.
Абсолютна шампионка на областното първенство в гр. Лестър (в многобой и всички уреди).
Трето място отборно на “RoseBowl Cup” на региона “ИйстМидландс”.

Илия Туджаров

 Второ място на Купа България на кон с гривни и второ място също на кон с гривни на Републиканското първенство.
АК „Диамо“

 Диана Стоянова

рали състезател на АК”ДИАМО”

Класиране в Националният шампионат на България за 2018 година – второ място в клас RC3.

Постижения в шампионата на Европейския Рали Трофей за 2018 година:

Първо място в Рали България в клас RC3.

Второ място в Рали Сърбия в клас RC3.

Трето  място в Рали Сливен вклас RC3 .

Постижения в Балканско състезание “Планинско изкачване” 2018 година

Първо място в Планинско изкачване Крушево – Македония.

ХК „Интер“

 Борислав Георгиев Павлов

 Четвърто място на Държавно първенство в гр. Хасково. Индивидуално отличие – голмайстор на турнира.

 

Юлиан Ангелов Ораков

 

Четвърто място на Държавно първенство в гр. Хасково.

 СК „Еърмаксрейсинг“

 Мартин Тодоров 

 

През 2018г. се състезава в клас МХ с мотор YAMAHA №6
Първо място – ШАМПИОН в Крайното класиране на РЕПУБЛИКАНСКИЯ ШАМПИОНАТ ПО МОТОКРОС 2018г.
Първо място – ШАМПИОН в Крайното класиране на ЕВРОПЕЙСКИЯ ШАМПИОНАТ ПО МОТОКРОС ЗА 2018г.!

Таекуон-До клуб „Фолкън“

Албена Иванова Ситнилска

 Таекуон-До:

Държавен шампион по Таекупн-До ITF

Европейска шампионка по Таекуон-До спаринг жени до 57 кг.

Европейска шампионка по Таекуон-До отборно силов тест жени

Бронзов медал отборно спаринг жени

Кикбокс:

Европейска шампионка киклайт контакт жени до 55 кг.

(Сега в момента е на европейско по кикбокс – лайт контакт и незнам как ще се класира)

Фитнес:

Държавно първенство по фитнес в гр. Пловдив – 3то място мастерклас

Държавно първенство по  фитнес Благоевград – 3то място

Кирил Илянов Илиев

Таекуон-До:

Държавен шампион за 2018 г. спаринг мъже до 52 кг.

Европейски шампион по Таекуон-До спаринг мъже до 52 кг.

Кикбокс:

Държавен шампион киклайт контакт за 2018

Вице Европейски шампион киклайт контакт мъже до 57 кг.

СКОБ „Младост“

 Кристина Борисова Иванова

ОРИЕНТИРАНЕ

 Европейски шампионат на Югоизточна Европа – Словения – 2018 година

Първо място – дълга дистанция

Второ място – спринтова дистанция

Второ място – щафета

Държавни първенства 2018 година

Първо място – ДП спринт дистанция

Трето място – ДП средна дистанция

Второ място – ДП дълга дистанция

Второ място – ДП смесени щафети

Победителка в Международните тридневни състезания за купа „България –

2018”.

ЛЕКА АТЛЕТИКА

Държавно първенство крос – кънтри      –   Трето място

Планински шампионат „Витоша – моята планина”   –   Първо място

Международен полумаратон „София” – 21 км   –   Четвърто място

 

ФК „Спортика“

 Вероника Иванова Гоцева

Футболист на България за сезон 2017/2018г. – жени избрана от Асоциацията на Българските футболисти.

Кристин Богданова Качулска

Най-добър защитник в Държавно първенство за жени сезон 2017/2018г.

БК „Пирин“

 Емануил Богоев

Вицешампион на страната по бокс за мъже кат. 60 кг. за 2018

 ЛК „Джордан“

Елена Узунова

Вице шампион /зала/ – Национален шампионат жени.

Европейско първенство за глухи – /зала/ Беларус – 6-то място

МЛАДЕЖИ, ЮНОШИ И ДЕВОЙКИ

ДО 18 ГОДИНИ

 ГСК „Пирин“ 2011

Мартин Паунов Мишев

 републикански шампион на халки

сребърен медалист на успоредка и кон с гривни на държавно първенство

участник на европейско първенство за младежи в Глазгоу

 СККБ „Спартак“

 Иван Новоселски

републиканско първенство – 1 място лява ръка, юноши

републиканско първенство – 1 място дясна ръка, юноши

републиканско първенство – 7 място лява ръка, мъже

международно първенство, световна купа „СенекХенд“, Словакия – 1 място лява ръка, юноши

международно първенство, световна купа „СенекХенд“, Словакия – 1 място дясна ръка, юноши

международно първенство, световна купа „СенекХенд“, Словакия – 2 място лява ръка, мъже

международно първенство, световна купа „СенекХенд“, Словакия – 5 място дясна ръка, мъже

европейско първенство – 4 място лява ръка, юноши

европейско първенство – 4 място дясна ръка, юноши

световно първенство – 2 място лява ръка, юноши

световно първенство – 9 място дясна ръка, юноши

Кирил Стоймирски

републиканско първенство – 2 място лява ръка, юноши

републиканско първенство – 1 място дясна ръка, юноши

европейско първенство – 14 място лява ръка, юноши

европейско първенство – 11 място дясна ръка, юноши

световно първенство – 15 място лява ръка, юноши

световно първенство – 7 място дясна ръка, юноши

 ОФК „Пирин“

 Димитър Митев – национален състезател за юноши до 19 години

Методий Стефанов – национален състезател за юноши до 19 години

СК „ЕърмаксРейсинг“

 Виктор Нейчев

През 2018г. се състезава в клас мх2, мх2junior с мотор Yamaha №92.

Четвърто място в крайното класиране на републиканския шампионат по мотокрос 2018 в клас мх2 junior
Пето място в клас мх2.
Осмо място в крайното класиране в клас мх2 junior на европейския шампионат по мотокрос

Девето място в крайното класиране в клас мх2 на европейския шампионат по мотокрос

Републикански шампион, източно-европейски шампион и вице европейски шампион в клас smjunior в дисциплината супер мото към българската федерация по мотоциклетизъм!

Той е и единствения състезател от отбора, карал в две дисциплини на моторния спорт: мотокрос и супермото!

Супермотото ( източно европейския шампионат) печели второ място, което донася и много точки за България и страната ни се класира на първо място на супер мото!

 

ГК „Любчо Солачки“

 

Бойко Иванов

Второ място на земя и халки, трето място в многобой и висилка, второ място на висилка, земя и халки, трето място на многобой, прескок и успоредка.

 Таекуон-До клуб „Фолкън“

 Атанас Пищалов

 Пето място на европейското първенство по таекуон-доitf ш категория спаринг юноши до 69 кг. Талин, Естония

Държавен шампион спаринг юноши до 69 кг.

 

Кристиян Ранчов

 Пето място на европейското първенство по таекуон-доitf в категория спаринг юноши до 51 кг. Талин, Естония

Държавен шампион спаринг юноши до 51 кг.

ФК „Спортика“

Виктория Красимирова Календерска

 Най –добър защитник в  държавно първенство за  девойки до 17г. сезон  2017/2018г.

 

Антонина Пламенова Шопска

Голмайстор държавно първенство за девойки до 17г. сезон 2017/2018г.

КХГ „Пирин“

 Стефани Стефанова

Четвърто място  в международен турнир „Купа Пирин“,“а“ категория.

 

Мария Велинова

Шесто място в международен турнир „Купа Пирин“,“а“ категория.

 БК „Пирин“

 Георги Георгиев – вицешампион за юноши в кат. 46кг за 2018

Петър Драгомиров – републикански шампион  за ученици и 5-ти от европейското първенство 2018

 ШК „Виктори“

 Стефани Костева – държавна шампионка по блиц за девойки до 16 г.

Виктория Стрендева – сребърен медал от държавното първенство по ускорен шах и бронзов медал от държавното първенство по класически шах за момичета до 12 г.

ПК „Пирин“

 Василена Георгиева

държавно лично отборно първенство–20-22.07.2018 г., 50 м. басейн – гр. Варна

Първо място, златен медал, шампионка – 100 м свободен стил –национален рекорд

Второ място, сребърен медал, вицешампионка – 50 м свободен стил–национален рекорд

Второ място, сребърен медал, вицешампионка – 200 м свободен стил

Второ място, сребърен медал, вицешампионка – 400 м свободен стил –    национален рекорд

 

международен турнир „Пирин“ – 24-25.02.2018 г., 50 м. басейн, гр. Благоевград.

Първо място, златен медал – 50 м свободен стил

Първо място, златен медал – 200 м свободен стил

Първо място, златен медал – 400 м свободен стил

международен турнир „Talentcup“ – 27-29.04.2018 г., 50 м. басейн, гр. София.

Първо място, златен медал – 50 м свободен стил – национален рекорд

Първо място, златен медал – 100 м свободен стил – национален рекорд

Второ място, сребърен медал – 400 м свободен стил

международен турнир „Бриз“ – 12-14.10.2018 г., 50 м. басейн, гр. Бургас.

Първо място, златен медал – 100 м свободен стил

Второ място, сребърен медал – 200 м свободен стил

Второ място, сребърен медал – 50 м свободен стил

подобрени национални рекорди на 50, 100 и 400  м свободен стил на 50 м басейн.

национална състезателка

Юлиан Илков Новоселски

държавно лично отборно първенство–20-22.07.2018 г., 50 м. басейн – гр. Варна

Второ място, сребърен медал – 50 м гръб

Второ място, сребърен медал – 100 м гръб

Трето място, бронзов медал – 200 м гръб

Трето място, бронзов медал – 400 м съчетано плуване

Трето място, бронзов медал – 4*200 м свободен стил

 

международен турнир „Пирин“ –24-25.02.2018 г., 50 м. басейн, гр. Благоевград.

Първо място, златен медал – 50 м бътерфлай

Първо място, златен медал – 100 м бътерфлай

Второ място, сребърен медал – 100 м съчетано плуване

Трето място, бронзов медал – 200 м съчетано плуване

 

международен турнир „Talentcup“ – 27-29.04.2018 г., 50 м. басейн, гр. София.

Първо място, златен медал – 200 м гръб

Второ място, сребърен медал – 100 м гръб

Трето място, бронзов медал – 200 м съчетано плуване

международен турнир „Руси  Русев“ – 27-28.10.2018 г., 25 м. басейн, гр. Стара Загора.

Първо място, златен медал – 400 м съчетано плуване

Първо място, златен медал – 50 м бруст

Второ място, сребърен медал – 100 м гръб

Второ място, сребърен медал – 200 м гръб

национален състезател

 ГД „Спорт“

Денислав Койков

 

Държавно първенство по плуване „ Юноши и девойки младша възраст  „  -м . юли  , гр.Варна

-Шампион, златен медал на 1500м св.стил

-Вицешампион, сребърен медал на 200м св.стил

-Вицешампион ,сребърен медал 400м св.стил

– Трето място,бронзов медал на 100м св.стил

ВОДНО СПАСЯВАНЕ / ЕТАП III финал/

-Шампион, златен медал на 200м с препятствия /индивидуално/

-Шампион, златен медал на 50м извличане/индивидуално/

-Шампион -Комплексен /от 4 дисциплини/ при 14 годишните от Националният Шампионат –Камчия.

-ОТБОРНО -1 МЯСТО

-ТРИ купи за най- добър плувец по т. ФИНА за възрастта си / Международни турнири „ Замората”, „Руси Русев”, „ Пловдив”/

-Над 30 титли и отличия от Национални и Международни турнири по плуване.

Калина Захариева

 

Национален рекорд на 800м св.стил

Държавното първенство по плуване „ ДЕЦА” –м.юли

Шампион, златен медал на 100м св.стил                                                                                                   Шампион, златен медал  200м .св.стил

Шампион, златен медал на  400 св.стил

Шампион, златен медал на 200м съчетано

подобрен досегашният 31- годишен национален рекорд на 200м св. стил.

Така тя спечели общо 9 златни /от 10 индивидуални дисциплини/медала от двете Държавни първенства по плуване на 25м и 50- метров басейн

ВОДНО СПАСЯВАНЕ/ ЕТАПIIIфинал/      -м.август

Шампион, златен медал на 200м с препятствия                                                                              Шампион, златен медал на 50м извличане

Шампион, златен медал 200м плуване в открити води

Комплексен Шампион / 4 индивидуални дисциплини/ при 12 годишните от Националният шампионат по водно спасяване- Камчия/ III кръг/.

– ПЕТ купи за най-добър плувец за възрастта си по т. ФИНА /Международни турнири- „ Гранд При Зренянин, Сърбия”, „Бриз”,  „ Гладиатор” , „Пирин”, „ Цветница”/

-Спечелени над 35 титли, медали и отличия от Международни и Национални турнири.

-Финалист на Фондация „ Димитър Бербатов”

– Носител на стипендия „ 5-ти Октомври”

Стрелкови клуб „Пирин“

 Виктория Станиславова Митева

 1-во място държавно първенство по спортна стрелба.

1-во място на държавен турнир “Кирил и Методий”

1-во място на държавен турнир с малокалибрено оръжие Марин Недялков

2-ро място държавно първенство с малокалибрено оръжие – три положения

2-ро място държавно първенство с малокалибрено оръжие  – положение легнал

2ро място на международен турнир “Пиринчета и приятели 2018”

3то място на държавен турнир Цска 2018

3то място на 6ти международен турнир “Зпг-2018”

ЛК „Джордан“

Михаела Иванова

-турнир ,,Атлетика Търси Таланти” – 1во място на скок дължина с резултат 4.89 ; 1во място на 200м с резултат 29.60 ; 3то място на 60м с резултат 8.68 .
-турнир ,,Открий шампиона в теб-Ивет Лалова” – 1во място на 60м,скок дължина и щафета 4×50м .
турнир ,,А1-атлетика за младежи-трибой” – 2ро място .
европейски детски атлетически игри в Бърно,Чехия – 4то място на скок дължина и 9то място на 60м .

Йоанна Ангелова

турнир ,,Атлетика търси таланти” – 1во място на 800м с резултат 2:43 .
-турнир ,,Атлетика търси таланти ( финал ) ” – 3то място на 800м с резултат 2:41 .
-турнир в Македония – 1во място на 200м .
европейски детски атлетически игри в Бърно,Чехия – 13то място на 800м ; 150м с резултат 21.91 .

Отбор

 СК „Еър максрейсинг“

 МОТОКЛУБ ” ЕЪР МАКС РЕЙСИНГ”, Благоевград.

Постижения:

Клубът е  ШАМПИОН НА БЪЛГАРИЯ ЗА 2018г.! За втора поредна година, благоевградския клуб, начело с Председател Красимир Божурски, печели  „ОТБОРНАТА КУПА НА БЪЛГАРИЯ“.

Състезанието беше проведено на мотополигон „Долна Митрополия“, гр. Троян. Клубовете включили се в надпреварата за   „ОТБОРНАТА КУПА НА БЪЛГАРИЯ ЗА 2018“ са общо 36.

ДФК „Хлапетата“

 Спечелени турнири в гр. Банско, гр. Белица, гр. Благоевград, гр. Дупница. Спечелени приятелски футболни срещи с отбори от гр. София и гр. Пловдив.

ФК „Спортика“

 ФК СПОРТИКА – БЛАГОЕВГРАД – Шампион на България в Държавно първенство по футбол  за девойки до 15год. за 2018г.

КХГ „Пирин“

 Ансамбъл ДМВ до 10 години- 10 място на Държавно първенство „А“категория.

Ансамбъл ДМВ -3 място от Международен турнир „Купа Левски“ и приз „Маргарита Рангелова“.

 ШК „Виктори“

 Ветераните на “Виктори” – държавни шампиони до 65 г. от първенството в Червен бряг.

 Стрелкови клуб „Пирин“

Стрелкови клуб “Пирин” – момчета

Държавни шампиони за момчета за 2018г.

Треньор

ЛК „Джордан“

Йордан Янев

 Таекуон-До клуб „Фолкън“

Добромир Беровски

Треньор на Благоевград за 2018

ДФК „Хлапетата“

 Станислав Атанасов

треньор в дфк „Хлапетата“. Спечелени турнири в гр. Банско, гр. Белица, гр. Благоевград, гр. Дупница. спечелени приятелски футболни срещи с отбори от гр. София и гр. Пловдив.

ФК „Спортика“

 Гергана Искренова Мазнева

треньор на девойки до 15год.

шампион на България в държавно първенство по футбол за девойки до 15год. за 2018г.

 Кхг„Пирин“

 Татяна Янева

Сахтура, извела отбор дмв до 10 години на 10 място на държавно първенство „а“ категория и представила отборите на клуба през 2018 година на 9 турнира и 5 държавни първенства.извела кхг“Пирин“ от 43-то на 23-то място, според системата за категоризация на спортните клубове от бфхг /56 клуба в цялата страна/.

 ШК „Виктори“

 Марин Атанасов

Извел трима състезатели от школата на “Виктори” до медали /1 златен, 1 сребърен и 2 бронзови/ от държавните първенства за подрастващи през 2018 г.

ГСК „Пирин 2011“

Александър Марков

ГК „Любчо Солачки“

 Антон Балев– треньор на Йоана Янкова.
Феърплей

ГД „СПОРТ“

Юлияна Новоселска/48г/

Държавна рекордьорка за ветерани.  6- кратна шампионка по плуване за ветерани от държавното първенство. участничка на европейското първенство в Крани, Словения  2018г, – пето място на  100,200м гръб, 200 и 800м св.стил. започва да се подготвя в клуба от 2012г. участва на три световни и три европейски  първенства, регистрирайки силни постижения и предни класирания  в голяма конкуренция, а именно:

I.СВЕТОВНИ ПЪРВЕНСТВА :

РИЧОНЕ, ИТАЛИЯ -2012г / участници около 10хил. души/  –

РУСИЯ, КАЗАН -2015г /5000 хил.души/

3.БУДАПЕЩА, УНГАРИЯ-2017г/ около 20 000 хил.участника/

II.ЕВРОПЕЙСКИ ПЪРВЕНСТВА :

АЙДХОВЕН , ХОЛАНДИЯ -2013г/ 5000 хил.участника/

ЛОНДОН, ВЕЛИКОБРИТАНИЯ -2016/ 16 000хил. участника/

КРАНИ, СЛОВЕНИЯ-2018г/ 4000хил. участници/

История на класиранията:

2012г Световно първенство за ветерани в Италия-Ричоне приблизително 10 000 души

800 св.стил-в.стил-21 място

200 съчетано- 28 място

2013г Европейско първенство за ветерани в Холандия- Айндховен приблизително 5 000 души

200 св.стил-11 място

400 св.стил-12 място

800 св.стил- 10 място

200 съчетано-14 място

2015 Световно първенство за ветерани в Русия- Казан приблизително 5 000 души

800 св.стил 6 място

100 св.стил 5 място

200 гръб- 4 място

3000 м -5 място

800 св.стил-10 място

2016г Европейско първенство в Лондон, Великобритания – 16 000хил. участника

200м бътерфлай-9 място

200м гръб-10 място

800м св.стил -10 място

2017 Световно първенство в Унгария- Будапеща приблизително 20 000 души

3000 м-15 място

800 св.стил- 19 място

200 гръб- 10 място

400 съч- 10 място

100 бътерфлай – 22 място

200 бътерфлай- 16 място

2018 Европейско първенство в Словения – Крани приблизително 4 000 души

800 св.стил-5 място

200 св.стил-5 място

100 гръб- 5 място

200 гръб- 5 място ; 400 св.стил- 6 място

4  .Републиканско първенство за ветерани Сандански 2018

-6 първи места: 50 и 100 гръб, 100 и 400 св.стил, 100 бътерфлай, 200 съчетано

5 .  4-ти Национален отворен шампионат на Гърция за ветерани  месец май 2018

и 1500 св.стил, 100 и 200 гръб – 4 първи места

  1. 4-ти Международен турнир за ветерани 2018 месец ноември в Бургас

4 първи места -50 св.стил,50 бътерфлай,50 гръб и 100 съчетано

 

ЮЛИЯНА НОВОСЕЛСКА  ВСЕКИ ДЕН ОТДЕЛЯ ПО 2ч ЗА ТРЕНИРОВКИ – ШЕСТ ДНИ В СЕДМИЦАТА. УЧАСТИЯТА В СЪСТЕЗАНИЯТА СА НА СОБСТВЕНИ РАЗНОСКИ.

ОФК „Пирин“

 Антон Костадинов

350 мача в професионален футбол, давайки пример за спортсменство, всеотдайност и обич към родния клуб.  Играе с недоизлекувани контузии за да помогне на своя отбор в тежък момент.

ФК „Спортика“

Вени Дона Димитрова Сърбинска

капитан „ФК СПОРТИКА”

 

 

Коментар с Facebook

loading...

Свързани новини

Оставете коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *