„Вихрен“ вкара 4 безответни гола в Разлог за четвърта поредна победа през лятото

„Вихрен“ надигра „Пирин“ (Рз) с 4:0 в Разлог и не остави съмнение в класата си, демонстрирайки познатия добър синхрон, трупан през годините, в които е с почти еднаква селекция. Това бе четвърта поредна победа в контролите за отбора от Сандански. Преди това избраниците на Здравко Лазаров-Електричката победиха „Пирин“ (5:2), юношите до 19 г. на „Витоша“ (Бистрица) с 8:3 и „Пирин“(U19) с 2:1. Интересен факт е, че точно преди 2 г. разложани биха „Вихрен“ с 4:0 в спаринг на същия стадион. Хората на Христо Джоджов сега обаче показаха, че все още изграждат новия си тим, който не е стигнал до нужната синхронизация между играчите. Те не успяха да създадат кой знае колко главоболия на съперниковата защита. Отсреща в 22-та мин. Даниел Златков-БГ Роналдо откри резултата. Само минута по-късно бившето острие на „Беласица“ и „Банско“ Владимир Кабранов удвои. Другите два гола паднаха през втората част. Първо се разписа Атанас Чепилов, който бе точен в 61-та мин., а крайното 4:0 оформи Кристиян Николов. За „Пирин“ (Рз) това бе четвърти мач от началото на подготовката, като до старта на новото първенство (8 август) ще изиграят още две приятелски срещи.

„Имаме още време, за да коригираме грешките. Хубаво е, че в този момент дойде такова поражение, за да може да си вземем нужните бележки в аванс, а не по време на първенството, когато подобни ситуации носят доста негативи. Ние сме млад отбор в по-голямата с част и това също оказа влияние. Гледаме напред и мисля, че ще имаме прогрес“, коментира Хр. Джоджов.

„ПИРИН“ (РЗ): Ив. Димитров, М. Димитров, М. Иванов, Друнчилов, Х. Димитров, Зотев, Р. Лефтеров, Хаджиниколов, Варсанов, Фикийн, Попадийн (Славков, Лазаров. Бл. Стоянов, Сандев, Мавродиев, Ченов, Бурдин).

„ВИХРЕН“: Пангев, Калчев, Д. Златков, В. Георгиев, Здравков, Гюров, Ал. Якимов, М. Златков, Чепилов, Ив. Лазаров, Кабранов (К. Котев, Кр. Николов, Ингов, Маникатов, М. Попов, Удев).