“Вихрен“ обърна 10 от аутсайдера „Перун“

“Вихрен” се наложи над гостуващия аутсайдер “Перун” с 3:2 и се възползва от победата на “Септември“ /Сим/ в Перник. Кресненци шокираха домакините още в 5-та минута, когато след центиране отляво капитанът Благовест Ангелов с глава прониза мрежата на Симеон Симеонов. Детелините трайно пренесоха играта пред вратата на Атанас Тъпигьозов, ала пропуски на футболистите на Здравко Лазаров и добри изяви под рамката на юношата на „Пирин 2001“ крепяха преднината на “Перун”. 10-ина минути преди края на първата част Асен Крушовски получи втори жълт и автоматично червен картон за реплика към главния съдия Николай Ангелов /Сф/. Веднага след началото на втората част току-що влезлият Милен Златков се стрелна отляво, надбяга персоналния си пазач и изравни резултата. Домакините продължиха натиска си, в 65-та мин. Атанас Чепилов центрира от фаул и таранът Методи Костов с глава заби топката под гредата за 2:1, отбелязвайки 12-ия си гол от началото на кампанията. 180 секунди по-късно подаване отляво позволи на Даниел Златков също да се разпише, стреляйки с глава покрай Ат. Тъпигьозов. Дебютни минути за “Вихрен” записа и последното попълнение на санданчани – юношата на ЦСКА Божидар Чуканов, който заигра като ляв външен полузащитник. Четвърт час преди края Чепилов нахлу по левия диагонал и изскочи очи в очи с Тъпигьозов, ала шутира покрай страничната греда. Гостите намалиха в 87-та мин., когато след балонно центриране Симеонов се подхлъзна пред голлинията и при опита му да избие топката, тя влетя под гредата за крайното 3:2, което запазва шансовете на “Вихрен” за атака на Втора лига съвсем реални.

„ВИХРЕН“: Симеонов, Калчев, Ат. Димитров /46-М. Златков/, Д. Златков, Пейчев /67-Ив. Лазаров/, В. Георгиев, Н. Георгиев, Чалъков /65-Чуканов/, Ал. Якимов, Чепилов, Костов.

„ПЕРУН“: Тъпигьозов, Марков, Станчев, Бориславов, Костадинов, Крушовски, Бл. Ангелов /40-Богоев/, Иванов /69-Христов/, Харалампиев /72-Ив. Георгиев/, Д. Ангелов, Маламов.