„Вихрен“ си върна тъпкано на комитите с класика за купата, Малката Елетричка блесна със задна ножица

„Вихрен“ спечели категорично с 3:0 областния финал за купата на България срещу „Беласица“ и ще представлява Пиринско в следващата фаза на турнира в потока Благоевград/Перник/Кюстендил. Наставникът на победителите Здравко Лазаров практически дублира състава си от увертюрния шампионатен мач с „Банско“ през уикенда, докато в отсрещния лагер Атанас Джамбазки даде почивка на половината си титуляри, което обуслови доминацията на санданчани в хода на целия  мач. Двубоят започна лежерно в августовската жега. Първият опасен удар дойде в 12-та мин., когато Милен Златков стреля в опасна близост до напречната греда. Комитите отвърнаха с шут от фаул на Александър Смилков, преминал над рамката, в ответната атака Методи Костов-Джек можеше да се разпише, ала топката рикошира в крак на бранител и стана лесна за Кирил Георгиев. Нелоша контраатака на гостите завърши с пас към младия Георги Спасов, който също не успя да нанесе голов удар. В 39-та мин. петричкият страж не изби добре едно центриране и пласираният на втора греда Атанас Чипилов с глава откри  резултата. Капитанът  на домакините в този  мач Ал. Якимов би с глава 4 минути по-късно, но над гредата. След почивката детелините продължиха да търсят втори гол и той падна в 57-та  мин. М. Златков се озова на добра позиция в пеналта, стреля и след рикошет токата влетя в незащитения ъгъл на К. Георгиев. Мача окончателно затвори Иван Лазаров след нови 6 минути игра. Малката Електричка изпълни ефектна задна ножица след поредното разбъркване в наказателното поле на петричани и съумя да порази мрежата им за трети път. В 70-та мин. само добрата вратарска реакция не позволи на Ал. Якимов да вкара четвърто попадение. В заключителния четвърт час гостите се изнесоха в предни позиции, на няколко пъти сенегалецът Жустино Мендес атрактивно преодоля пазачите си и асистира към своите съотборници, но мерникът им изневери. Малко преди края вихренци сътвориха най-красивата комбинация в срещата. Калчев отдясно центрира към отсрещния фланг към Якимов, който с глава върна към Лазаров, но ударът на младока с глава не намери целта. Авторитетно през цялото време звучеше свирката на рефера Драган Стойков-Пикси, който се завърна по терените след гурбет в Англия.

„ВИХРЕН“: Мюмюнов, Калчев, Д. Златков, Ат. Димитров, Чипилов /79-Харизанов/, Н. Георгиев, М. Златков /70-Удев/, Лазаров, Николов /26-Янков/, Якимов, М. Костов.

„БЕЛАСИЦА“: К. Георгиев, Карачоров, Ал. Георгиев, Костов, Смилков, Граминов /65-Марчев/, Бояджиев / 58-Мендеш/, Стоев, Гюров /55-Божинов/, Тусонджиев, Спасов.