„Вихрен“ уреди и втория французин

Вторият французин в състава на „Вихрен” Джеси вече е надлежно картотекиран пред БФС. Нападателят, който за последно е ритал за френския нискоразряден „Виазон“, пристигна в курортния град в началото на февруари, взе участие в последните 3 контроли на детелините с „Локомотив” /Сф/, ОФК „Пирин” и „Банско”, в които остави добри впечатления, но досега тренираше за здраве на градския стадион заради проблеми с жълтата карта. Сега всичко е наред и Джеси със сигурност ще попадне в групата за днешната визита на „Германея“ и ако ситуацията позволи, може да запише дебютни минути за новия си отбор. Здравко Лазаров може да разчита на абсолютно всички свои футболисти, без трайно контузения Петър Дънгов.

Състезателите на „Вихрен” си вдигнаха настроението след изненадващата загуба от опашкаря „Спортист” в Своге с трудния, но сладък успех у дома над „Миньор” /Пк/ преди седмица, когато успяха да обърнат резултата в своя полза, след аванс за чуковете до почивката. През есента „Вихрен” се наложи с 1:0 над днешния си съперник с гол на напусналия Денис Цолев, а по принцип сапаревобанчани обичат да създават проблеми на тима от Сандански. Така беше и в началото на май миналата година, когато „Германея” би у дома „Вихрен” с 5:2, след което тогавашният наставник на гостите Петър Златинов не скри унижението си от тежката загуба и начаса подаде оставка, за да поеме орлетата няколко месеца по-късно.