Вицешампионките от „Спортика“ за четвърти път на финал за купата, съперничките късат картоните на съдията

Вицешампионките от „Спортика“ пробиха за четвърти път в последните 6 г. на финал за купата на страната. В полуфиналния сблъсък момичетата на Радослав Креснички-Джарата прегазиха с 4:1 пловдивския „Енко“ на негов терен и отново се изправят в решителната битка за трофея срещу черната си котка в турнира и в първенството НСА. Студентките размазаха с 8:0 другия пловдивски тим „Пълдин“. Ръководството на благоевградчанки предложи на Хегемона финалната среща да се играе на осветление на стадион „Христо Ботев“ в областния център на Пиринско, но получи отказ и отговорните фактори в централата насрочиха мача за сряда от 18.00 ч. в Ковачевци.

Двубоят под тепетата премина изцяло под знака на превъзходството на „Спортика“ и простотиите от страна на съперничките, заради които професионалният рефер от Асеновград Рюстем Карагерен заплаши да прекрати двубоя. Бившата футболистка на гостенките Анелия Кокунова си позволи да мачка и да къса картоните на съдията. Налетя му и вратарката Кремена Петкова, за което двете бяха пратени да се охлаждат под душовете, оставяйки своите с 9 души. Здравка Парапунова със специалитета си изстрел отдалече откри резултата в 26-та мин. 34-годишната ветеранка Цветанка Манева изравни в началото на второто полувреме след щастлив рикошет, но много скоро след това Антонина Шопска навърза няколко бранителки и по диагонала простреля мрежата. Разликата увеличи с глава след центриране от корнер Венидона Сърбинска, след което напрежението ескалира, предизвикано от претенциите на домакините, че арбитърът е трябвало да назначи тъч, а не ъглов удар. До края Шопска още веднъж попадна в прегръдките на съотборничките си. Кадровият дефицит ограничи едва до три резервните опции пред треньора Р. Креснички, дебют като титулярка записа 15-годишната Ани Данаилова, но оправда доверието със стабилни изяви.

„СПОРТИКА“: Караколева, Самарджийска,Махлелиева, Данаилова /75-Юзекчиева/, Сърбинска /80-Стойкова/, Крълева /70-Дамянова/, Парапунова, Гоцева, Шопска, Е. Иванова, Джалева.